Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, Warszawa mapa

sobota 19.09.2020 do sobota 17.10.2020

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Już 10.10.2020 r. rusza 27 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych i 3 edycja specjalnych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W semestrze „Jesień 2020” zajęcia odbywają się w soboty w godz. 15.00-16.30

Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe odbędzie się 10.10..2020 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść!

Informacje szczegółowe na stronie: www.spiewajmy.waw.pl/cotygodniowe_dzieci.html

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Tematem przewodnim warsztatów będą piosenki zimowe i świąteczne. Na zajęciach uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją ale przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu, przygotować się do udziału w festiwalu piosenki, lub występu w szkole, zrealizować swoje pierwsze studyjne nagranie piosenki. To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

Na kolejnych 13 spotkaniach uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.).

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych pedagogów:Wiolettę Pruską i Damiana Czarneckiego.

Szkolenie zakończymy uroczystym Koncertem Bajkowym w sobotę 09.01.2021 r.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową płytę CD z nagraniami wszystkich uczestników zajęć.

Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z sali prób wyposażonej w nagłośnienie estradowe.

Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 10 lat górna granica to 14 lat. Starszą młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych dla młodzieży i dorosłych.

Dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych oferujemy niezależnie indywidualne lekcje śpiewu estradowego. O szczegółach można przeczytać tu: lekcje śpiewu oraz tu: www.spiew.warszawa.pl

Ilość miejsc ograniczona od 6 do 10 osób w grupie- decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY:

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl a powinny zawierać: imię i nazwisko uczestnika, telefon i adres mailowy do rodzica (opiekuna)

Miejsce spotkań:

Piwnica Artystyczna Nutka Café, Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY:

Opłata za cały semestr „Jesień 2020” wynosi 700 zł.

Opłata obejmuje: – 13 spotkań grupowych 90 minutowych (pierwsze bezpłatne); – 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe; – 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę.

Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym CD – link do nagrań KLIKNIJ; – nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z 4 sal prób wyposażonych w sprzęt estradowy; – podkłady muzyczne; – udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych); – sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego;

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są gotówką na drugim spotkaniu 17.10.2020 r.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne.

W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

Pierwsze spotkanie zaplanowane na 10.10.2020 r. jest spotkaniem pokazowym – bezpłatnym, na które można przyjść po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy podejmują decyzję czy taka forma zajęć im odpowiada i zapisują się na stałą listę. Opłaty za cały semestr z góry przyjmowane są gotówką na drugim spotkaniu lub przelewem jeśli zainteresowana osoba z różnych powodów nie może uczestniczyć w drugim spotkaniu.

Jeśli ktoś zechce dołączyć do grupy w trakcie trwania semestru – o ile będzie miejsce w grupie może to zrobić – koszt uczestnictwa wyniesie równowartość pozostałych do końca zajęć.

Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest zwracana.Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach – o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny każdorazowo po zajęciach wynosi 60 zł od osoby. Z tej formy mogą skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić.

Bardzo proszę zainteresowane osoby o zgłoszenia e-mailem, dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem +48 606 607 826.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Damian Czarnecki

 

 

Plan cotygodniowych spotkań:

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 10 minut Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy. Seria ćwiczeń artykulacyjnych. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut Ćwiczenia fizyczne całego ciała. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 20 minut Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU ,NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut. W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.Wstępna lista tematów do IV części zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia:

1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.

2. Dobór repertuaru.

3. Praca z mikrofonem.

4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.

5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji.

6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach.

7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek).

8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu.

9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą.

10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie.

11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.

12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją). 13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.

 

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży do 14 lat
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
szkoła muzyczna, zajęcia gordonowskie, nauka śpiewu i gry na instrumentach.

Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej "DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja". W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia. Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, …

Więcej

Adres:

Warszawa Wola,
ul. Obozowa 82A,


Kontakt:

600 068 808; 606 607 826
info@nutkacafe.pl
http://www.nutkacafe.pl