Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dorosłych i młodzieży

Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, Warszawa mapa

środa 30.09.2020 do sobota 17.10.2020

750

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne - zapraszamy dorosłych i młodzież

Zapraszamy do wzięcia udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych w Warszawie dla dorosłych i młodzieży.

Już 06.10.2020 r. rusza 27 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych.

Spotkanie pierwsze – pokazowe – bezpłatnie.

W semestrze „Jesień 2020” zajęcia odbywać się będą w 5 grupach we wtorki, środy, czwartki, piątki oraz dziecięco-młodzieżowa w soboty.

Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe dla grupy piątkowej odbędzie się 09.10.2020 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść! To spotkania dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. W grupach pozostałych niestety nie ma już wolnych miejsc.

Informacje szczegółowe dot. Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych dla młodzieży i dorosłych są tu: www.spiewajmy.waw.pl/cotygodniowe.html

Informacje o CWW dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia. znajdziesz pod tym linkiem:  www.spiewajmy.waw.pl/cotygodniowe_dzieci.html

 

—————————————————————————–

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Na profesjonalnych zajęciach dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją oraz przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu. To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

We wtorki w godz. 19.30-21.30 i piątki 20.00-22.00 spotykać się będzie grupa podstawowa, realizująca program dla początkujących. Na kolejnych 15 spotkaniach we wtorki uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.). Mamy tylko 12 miejsc w grupie początkującej. Szkolenie zakończymy uroczystymi koncertami w styczniu 2021 r.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową płytę CD z nagraniami wszystkich uczestników zajęć.Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z 3 sal prób wyposażonych w nagłośnienie estradowe. Zajęcia w grupie podstawowej przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 14 lat, górnej granicy nie ma, najstarszy uczestnik miał 70 lat :-), czym potwierdził, że na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno.

———————————————————————————

We czwartki w godz. 19.30-21.30 i środy w godz. 20.00-22.00  przede wszystkim zapraszamy uczestników poprzednich edycji warsztatów, na zajęcia w grupach dla zaawansowanych. Tematem przewodnim zajęć dla grup zaawansowanych będzie „Piosenka aktorska”.

W grupach tych mogą znaleźć się również wokaliści nie uczęszczający wcześniej na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne traktujący warsztaty np. jako uzupełnienie lekcji indywidualnych, kształcący się również poza naszą placówką. Zakwalifikowanie się do tej grupy wymaga wcześniejszego przesłuchania kwalifikacyjnego. Ilość miejsc w grupach zaawansowanych ograniczona do 8 osób w grupie – decyduje kolejność zgłoszeń.

———————————————————————————

ZAPISY:

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pla powinny zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz wybór grupy wtorek, środa lub czwartek.

MIEJSCE SPOTKAŃ:

Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY:

Grupa wtorkowa i piątkowa – początkujące

Opłata za cały semestr „Jesień 2020” wynosi 750 zł. Opłata obejmuje: – 13 ponad 2 godzinnych spotkań grupowych (pierwsze bezpłatne); – 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe; – 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym na CD;- nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt estradowy; – podkłady muzyczne; – udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych); – profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są na drugim spotkaniu. Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

———————————————————————————-

OPŁATY:

Grupa środowa i czwartkowa – grupy zaawansowane.

Opłata za semestr „Jesień 2020” wynosi 790 zł. Opłata obejmuje: – 13 ponad dwugodzinnych spotkań grupowych; – 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe; – 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym na CD; – nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt estradowy; – podkłady muzyczne; – udział w koncercie finałowym warsztatów (obowiązkowo); – profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są na pierwszym spotkaniu. Nie ma możliwości rozłożenia płatności na raty. Nie ma spotkania pokazowego, spotkanie 1 – jest spotkaniem płatnym. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

——————————————————————————

Pierwsze spotkanie dla grupy piąkowej zaplanowane na 09.10.2020 r. jest spotkaniem pokazowym – bezpłatnym, na które można przyjść po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia. W grupie wtorkowej nie ma już miejsc.  Po pierwszym spotkaniu uczestnicy podejmują decyzję czy taka forma zajęć im odpowiada i zapisują się na stałą listę. Opłaty za cały semestr z góry przyjmowane są gotówką na drugim spotkaniu lub przelewem jeśli zainteresowana osoba z różnych powodów nie może uczestniczyć w drugim spotkaniu.

Jeśli ktoś zechce dołączyć do którejś grupy w trakcie trwania semestru – o ile będą miejsca w grupach może to zrobić – koszt uczestnictwa wyniesie równowartość pozostałych do końca zajęć.

Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest zwracana, natomiast uczestnik grupy wtorkowej może wyjątkowo uczestniczyć w zajęciach grupy środowej czy czwartkowej i na odwrót jeśli z jakichś względów nie mógł w danym tygodniu być na swoich zajęciach.

Pierwszeństwo na liście mają uczestnicy poprzednich edycji cotygodniowych warsztatów wokalnych oraz osoby dokonujące zapłaty na konto. Osoby chcące na razie jednorazowo skorzystać z zajęć być może będą zmuszone poczekać, aż zwolni się miejsce w grupie.

Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach – o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny każdorazowo po zajęciach wynosi 60 zł od osoby. Z tej formy mogą skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić. Osoby systematycznie uczęszczające otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

————————————————————————————

Plan cotygodniowych spotkań w grupie wtorkowej podstawowej – dla początkujących wokalistów

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 20 minut 1. Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy. 2. Seria ćwiczeń artykulacyjnych. 3. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut 1. Ćwiczenia fizyczne całego ciała. 2. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 30 minut 1. Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych. 2. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu. 3. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU , NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.Wstępna lista tematów do IV części zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia: 1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością. 2. Dobór repertuaru. 3. Praca z mikrofonem. 4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki. 5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji. 6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach. 7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek). 8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu. 9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą. 10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie. 11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe. 12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją). 13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.

Oraz wiele innych zagadnień wskazanych bezpośrednio przez uczestników zajęć.

 

cww2013wiosna

 

cotygodniowe_warsztaty_2019_2000
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
szkoła muzyczna, zajęcia gordonowskie, nauka śpiewu i gry na instrumentach.

Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej "DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja". W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia. Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, …

Więcej

Adres:

Warszawa Wola,
ul. Obozowa 82A,


Kontakt:

600 068 808; 606 607 826
info@nutkacafe.pl
http://www.nutkacafe.pl