Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dorosłych i młodzieży

Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, Warszawa mapa

środa 18.09.2019 do wtorek 08.10.2019

750

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dorosłych i młodzieży

Zapraszamy do wzięcia udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych w Warszawie dla dorosłych i młodzieży.

Już 08.10.2019 r. rusza 26 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych.

Spotkanie pierwsze – pokazowe – bezpłatnie.

Informacje szczegółowe na stronie www.spiewajmy.waw.pl

W semestrze „Jesień 2019” zajęcia odbywać się będą w 4 grupach we wtorki, środy i czwartki oraz dziecięco-młodzieżowa w soboty. Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe dla grupy wtorkowej odbędzie się 08.10.2019 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść!

PODSTAWOWE:
Na profesjonalnych zajęciach dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją oraz przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu. To również okazja do spotkań dla osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

We wtorki w godz. 19.30-21.30 spotykać się będzie grupa podstawowa, realizująca program dla początkujących. Na kolejnych 13 spotkaniach we wtorki uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.).

Szkolenie zakończymy uroczystymi koncertami 26.01.2020 r.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową płytę CD z nagraniami wszystkich uczestników zajęć.Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z 3 sal prób wyposażonych w nagłośnienie estradowe. Zajęcia w grupie podstawowej przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna granica wieku to 14 lat, górnej granicy nie ma, najstarszy uczestnik miał 70 lat :-), czym potwierdził, że na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno.

————————————————————————————-

We czwartki w godz. 19.30-21.30 lub środy w godz. 20.00-22.00 przede wszystkim zapraszamy uczestników poprzednich edycji warsztatów, na zajęcia w grupach dla zaawansowanych. Nie znany jest jeszcze temat koncertu, niebawem na grupie facebook’owej będziemy dyskutować na ten temat i najpóźniej na 1 spotkaniu wybierzmy. W grupie tej mogą znaleźć się również wokaliści nie uczęszczający wcześniej na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne traktujący warsztaty np. jako uzupełnienie lekcji indywidualnych, kształcący się również poza naszą placówką. Zakwalifikowanie się do tej grupy wymaga wcześniejszego przesłuchania kwalifikacyjnego. Ilość miejsc ograniczona do 12 osób w grupie – decyduje kolejność zgłoszeń.

————————————————————————————

ZAPISY:
Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl a powinny zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz wybór grupy wtorek, środa, czwartek lub sobota.

MIEJSCE SPOTKAŃ: Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY:
Grupa wtorkowa – początkująca Opłata za cały semestr „Jesień 2019” wynosi 750 zł.

Opłata obejmuje:

  • 15 ponad 2 godzinnych spotkań grupowych (pierwsze bezpłatne);
  • 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe;
  • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym na CD;
  • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt estradowy;podkłady muzyczne;
  • udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych);
  • profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są na drugim spotkaniu 15.10.2019 r.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

———————————————————————————-

Pierwszeństwo na liście mają uczestnicy poprzednich edycji cotygodniowych warsztatów wokalnych oraz osoby dokonujące zapłaty na konto. Osoby chcące na razie jednorazowo skorzystać z zajęć być może będą zmuszone poczekać, aż zwolni się miejsce w grupie.

————————————————————————————

Plan cotygodniowych spotkań w grupie wtorkowej podstawowej – dla początkujących wokalistów

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 20 minut 1. Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy. 2. Seria ćwiczeń artykulacyjnych. 3. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut 1. Ćwiczenia fizyczne całego ciała. 2. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 30 minut 1. Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych. 2. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu. 3. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU , NAUKA PIOSENEK, PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut W tej części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane na pracę indywidualną z uczestnikami.Wstępna lista tematów do IV części zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia:

1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.

2. Dobór repertuaru.

3. Praca z mikrofonem.

4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.

5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji.

6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach.

7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek).

8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu.

9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą.

10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie.

11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.

12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją).

13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.Oraz wiele innych zagadnień wskazanych bezpośrednio przez uczestników zajęć.

 

cww2013wiosna cotygodniowe_warsztaty_2019_2000 Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla młodzieży i dorosłych
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
szkoła muzyczna, zajęcia gordonowskie, nauka śpiewu i gry na instrumentach.

Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej "DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja". W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia. Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, …

Więcej

Adres:

Warszawa Wola,
ul. Obozowa 82A,


Kontakt:

600 068 808; 606 607 826
info@nutkacafe.pl
http://www.nutkacafe.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzykateatr
Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dorosłych i młodzieży