Królik i Misia

CosmoGolem – warszawski wielkolud

📅 niedziela 16.09.2012
CosmoGolem – warszawski wielkolud

Polana przy rzeźbie przyjaznego olbrzyma zostanie podzielona na strefy, które odpowiadają poszczególnym prawom dziecka. W każdej z nich na najmłodszych będą czekały gry i zabawy edukacyjne. W strefie nauki dzieci poznają podstawowe kroki taneczne i będą mogły tworzyć własną biżuterię. W strefie zabawy na najmłodszych czekać będą gry sportowe, przeciąganie liny oraz interaktywny teatrzyk. Przestrzenią do wspólnej zabawy dla dzieci oraz ich opiekunów będzie natomiast strefa rodziny. Główną atrakcją w strefie równości będzie poznawanie podstawowych zwrotów w języku migowym, zaś w części poświęconej bezpieczeństwu dzieci nauczą się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jak udzielać pierwszej pomocy. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą również mogli stać się poszukiwaczami skarbu. Na jego znalazców będą czekały nagrody i upominki.

Celem organizatorów imprezy jest zwiększenie wiedzy dzieci z zakresu własnych praw, umiejętności reakcji w razie ich naruszenia oraz radzenia sobie z różnymi problemami. Piknik przygotował Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 program telefonicznej pomocy dzieciom. Stołeczny CosmoGolem stanął na Polu Mokotowskim w 2009 roku. To jedna z 26 takich rzeźb – autorstwa belgijskiego artysty Koena Vanmechelena – na świecie. CosmoGolemy powstały już m.in. w Holandii, Indiach, Pakistanie czy Tanzanii. Przyjazny olbrzym opiekuje się najmłodszymi i czuwa nad dziecięcymi marzeniami. W jego sercu znajduje się okienko, przez które do środka można wrzucać spisane na kartkach życzenia i postanowienia.

Piknik odbędzie się 16 września na Polu Mokotowskim przy rzeźbie „CosmoGolem" (na rogu ul. Wawelskiej i Al. Niepodległości, naprzeciwko GUS-u). Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami w godz. 11-17.

Patronat medialny nad piknikiem objęły: Radio Bajka, MiastoDzieci.pl, Dzielnica Dzieci, Lulek.tv, PoleMokotowskie.pl, Babyonline.pl

Partnerzy pikniku: Haribo, Granna, Zabawkowicz.pl, Media Service Zawada , Malpol, Zoz