Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji. Wystawa w Muzeum Archeologicznym dostępna tylko do 30 listopada

Muzeum Archeologiczne w Krakowie mapa

środa 16.11.2016 do środa 30.11.2016

Chrzest 966 - oblicza chrystianizacji.

Nowa wystawa czasowa w w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji.

30 czerwca 2016 r. w Muzeum Archeologicznym w Krakowie przy ul. Poselskiej 3 została otwarta nowa wystawa czasowa Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji.

Wystawa jest ważnym elementem realizacji przez Muzeum szerokiego programu edukacyjno-ekspozycyjnego i ukoronowaniem działań podjętych z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski w nawiązaniu do Światowych Dni Młodzieży. Zgromadzone na ekspozycji zabytki z epoki oraz kopie i rekwizyty, umieszczone w odpowiedniej aranżacji, z wykorzystaniem wielkoformatowych plansz, ilustrują różne aspekty chrystianizacji.

Kraków i Małopolska zapisały, i nadal piszą, ważną kartę w historii chrześcijaństwa. Dlatego wiele akcentów na wystawie dotyczy naszego terenu. Zwiedzając ekspozycję można zobaczyć militaria z czasów św. Wojciecha i św. Stanisława, najstarsze polskie monety emitowane przez Bolesława Chrobrego, srebrne i brązowe ozdoby, akcesoria rycerskie, średniowieczną ceramikę, rzymskie lampki oliwne z symboliką chrześcijańską z IV w. oraz oryginalne krzyżyki średniowieczne, w tym ruski enkolpion. Uzupełnieniem jest stosowna muzyka (chorały gregoriańskie), nastrojowe światło i zapach. Wystawie towarzyszy katalog w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Wystawa dostępna tylko do 30 listopada 2016 r.!

Zapraszamy!

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji. Wystawa w Muzeum Archeologicznym dostępna tylko do 30 listopada

Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Muzeum Archeologiczne w Krakowie jest najstarszą archeologiczną placówką w Polsce. Obecnie w magazynach i na wystawach znajduje się ponad 500 tys. zabytków o walorach ekspozycyjnych. Liczącą się grupę stanowią zabytki ofiarowane do przez odkrywców, kolekcjonerów i …

Więcej

Adres:

ul. Senacka 3
31-002 Kraków


Kontakt:

(012) 422-71-00; (012) 422-75-
mak@ma.krakow.pl
http://www.ma.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwystawa