Chcę Wiedzieć! Spotkania i warsztaty dla nastolatków

BOK van Gogha 1
📅 czwartek 17.10.2024
Chcę Wiedzieć! Spotkania i warsztaty dla nastolatków
Wiemy, że bycie nastolatkiem nie jest proste – a tak naprawdę, jako dorośli, możemy się tego tylko domyślać. Jedno jest pewne: jesteście dla nas ważni, dlatego chcemy spróbować Was zrozumieć i być może pomóc w pewnych sprawach, o których tylko czytamy / słyszymy / rozmawiamy między sobą.

W październiku i listopadzie zorganizujemy w BOK dwa spotkania z ekspertką, która na co dzień zajmuje się problemami nastolatków. Tematy wytypowaliśmy na podstawie ankiety, którą skierowaliśmy do warszawskich nastolatków we wrześniu i październiku.

17 października o godz. 19:00 będziemy rozmawiać o depresji wśród nastolatków
21 listopada o godz. 19:00 skupimy się na presji (w szkole, w domu oraz wśród rówieśników)

Spotkania odbędą się w siedzibie BOK przy ul. van Gogha 1. Jeśli nie możesz dołączyć do nas stacjonarnie – oglądaj nas w streamingu na profilu facebookowym!

Bezpłatną wejściówkę odbierz w Kasie BOK!

______

Cały projekt „Chcę wiedzieć!” to cykl, który powstał w duchu szacunku i empatii do drugiego człowieka. Wierzymy, że wspomniana empatia jest jedną z podstawowych kompetencji przyszłości. Dlatego też, w duchu zrozumienia i szacunku, odbędą się warsztaty dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu w szkole.

23 i 24 listopada zapraszamy młodzież w wieku 13 – 19 lat na dwudniowe, empatyczne warsztaty, które poprowadzi Lena Rogowska-Lewandowska. Efektem tego spotkania będzie wypracowanie „Przewodnika pełnego empatii” – zbioru pytań, wniosków, słów, myśli, które odnajdą swoją graficzną oprawę. Wierzymy, że ten mood-board będzie mógł stanowić punkt wyjścia do pierwszych rozmów o empatii dla nauczycieli i rodziców.
23 listopada, godz. 14:00 – 17:00, sala taneczna (BOK van Gogha 1)
24 listopada, godz. 10:00 – 13:00, sala konferencyjna (BOK van Gogha 1)

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Warsztaty odbywają się w formule dwudniowej. Zapisz się w Kasach BOK – liczba miejsc jest ograniczona.

______

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

„Chcę Wiedzieć!” realizujemy w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej Miasta Stołecznego Warszawy.