FMH mobile

CH Turawa Park zaprasza dzieci do wspólnej lektury, Zawada k/Opola

📅 sobota 06.02.2016 do niedziela 07.02.2016
CH Turawa Park zaprasza dzieci do wspólnej lektury, Zawada k/Opola

– „Czytaj Książki, bo warto" to pomysł na zaciekawienie dzieci światem książek, zachęcenie ich do czytania w wolnym czasie, jak na przykład w okresie zimowych ferii. Nie po raz pierwszy CH Turawa Park zachęca do czytania, gdyż już w 2014 roku zainicjowaliśmy akcję dzielenia się lekturami „Drugie Życie Twojej Książki", którą z sukcesem kontynuujemy. – mówi Jerzy Marek, Dyrektor CH Turawa Park.

W najbliższy weekend w godzinach: 11.00 – 18.00, Grupa Artystyczna Fifik i Pepe zaprosi dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji zaplanowano m.in.: wspólne czytanie książek i konkursy z książkowymi nagrodami, malowanie buziek, modelowanie baloników, kącik plastyczny, grę w rozmiarze XXL, zdjęcia z bohaterami bajek czy zabawę wielkimi klockami i w dmuchańcu z piłeczkami.

– To będzie weekend pełen książkowych opowieści. Mam nadzieje, że mieszkańcy województwa opolskiego aktywnie wezmą udział w czytaniu. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane znane i lubiane bajkowe opowieści i legendy. Nie zabraknie także propozycji nowych, niedawno wydanych książek – zachęca do aktywnego udziału w kampanii rzecznik prasowy „Czytaj dzieciom, bo warto", Malwina Turek.

„Czytaj dzieciom, bo warto" to ogólnopolska akcja propagująca ideę czytania książek dzieciom. Pomysłodawcy akcji dużą uwagę zwracają na pozytywne strony czytania dzieciom książek, takie jak: rozwój umiejętności językowych i komunikacyjnych, pobudzenie wyobraźni oraz dobry wpływ na więzi rodzinne. Akcja cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci, rodziców i pedagogów, którzy chętnie włączają się do wspólnego czytania. Grupa Artystyczna Fifik i Pepe w ramach kampanii odwiedziła w I Edycji 13 miast w Polsce, a w II Edycji 18 miast w Polsce.