CDP: konkurs na imię dla misia w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie mapa

piątek 09.12.2016 do niedziela 11.12.2016

miś - mini konkurs

Do Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy trafił miś z czasów wojny. To dar Jerzego Matusiaka-Tusiackiego z Torunia, któremu bardzo spodobała się nasza wystawa. Misia dostał, gdy tuż po wojnie wraz z rodziną przyjechał z Wileńszczyzny do Torunia. Na zdjęciu widać, jak mały Jureczek trzyma mocno pluszaka, którego prawdopodobnie tata – profesor Uniwersytetu Wileńskiego – kupił mu na targu w Toruniu.

Miś, choć kochany przez całe życie i trzymany na honorowych miejscach w domu Tusiackich, nigdy nie miał imienia. Teraz, gdy przeprowadził się do Szczecina i zamieszkał w MNS–CDP, postanowiliśmy podarować mu je. Pomyśleliśmy też, że najlepiej będzie, jak wybrane zostanie przez tych, którzy byli już – niektórzy wielokrotnie – na naszej wystawie.

Ogłaszamy zatem minikonkurs na imię dla misia, najpiękniejsze i takie, które będzie najlepiej do niego pasowało. Nagrodą dla zwycięzcy będzie oczywiście… miś  – kolega naszego, tyle że przeszło 70 lat młodszy.

Propozycje imienia dla Misia proszę wysyłać na adres e-mail: e.bydalek@muzeum.szczecin.pl lub w komentarzach pod postem na profilu Centrum Dialogu Przełomy MNS na portalu facebook.com

Ogłoszenie wyników zamieścimy 20 grudnia na naszym FB, a także na stronie głównej MNS. Zwycięzca będzie mógł odebrać swoją nagrodę jeszcze przed świętami, aby mógł się nią cieszyć już w Boże Narodzenie.

A naszego misia pokażemy na wystawie już niedługo…

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

Więcej

Adres:

ul. Staromłyńska 27
70-561 Szczecin


Kontakt:

(+48) 091/ 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
http://www.muzeum.szczecin.pl
facebook