Weleda

Carillonowa gra edukacyjna w Gdańsku

📅 środa 14.08.2013
Carillonowa gra edukacyjna w Gdańsku
Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w grze edukacyjnej śladami najbardziej okazałych gdańskich zabytków, której rozwiązanie doprowadzi grających do jednego z najstarszych w Polsce carillonów w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Odwiedzając kolejne punkty na trasie i rozwiązując czekające tam zadania, uczestnicy zawitają m.in. do Domu Uphagena, Domu Ferberów czy Kaplicy Królewskiej i odkryją wiele tajemnic i ciekawostek gdańskich zabytków. Na zwycięzców czeka niecodzienna nagroda – wejście na ratuszową wieżę i przyjrzenie się z bliska gdańskiemu carillonowi!

Edukacyjna gra miejska dla najmłodszych słuchaczy i miłośników starego Gdańska odbywać się będzie w ramach Festiwalu EUROPA +/-1700, organizowanego przez Fundację SILVA RERUM. W przygotowaniu gry uczestniczą także Dział Edukacji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdańska.

Przed rozpoczęciem gry jej uczestnicy poznają ciekawą historię tego nietypowego instrumentu jakim jest carillon, a po skończonej zabawie, o godzinie +/- 17:00 wysłuchają koncertu Barok nad miastem w wykonaniu Anny Kasprzyckiej. Dzwony carillonu z wieży Ratusza rozbrzmiewać będą ponad gdańską starówką więc warto odpowiednio wcześniej znaleźć sobie dobre miejsce do słuchania!

Szczegóły organizacyjne: Drużyny składające się z 3-5 osób (przynajmniej jedna musi być pełnoletnia) prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres silva.rerum.pl@gmail.com do dnia 10.08.2013r. Chętni otrzymają potwierdzenie i szczegółowe wytyczne.

Strona Festiwalu www.e1700.pl