Calineczka w Teatrze Kubuś w Kielcach

Teatr Lalki i Aktora Kubuś, ul. Duża, Kielce mapa

wtorek 27.09.2016 do piątek 30.09.2016

Calineczka Teatr Kubuś Kielce

Calineczka, drobinka, kruszynka, sierotka… Postać, którą podziwiamy i bardzo jej kibicujemy, bo choć mała i uciskana, dokonuje wielkich czynów i z determinacją szuka własnego szczęścia.

W naszej inscenizacji „Calineczki”, jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni H. Ch. Andersena, pojawia się postać samego autora – Poety, a także jego nieco tajemniczy gabinet. Widzowie stają się świadkami „cudu tworzenia” opowieści o dorastaniu, dążeniu do wolności, niezależności, a także poszukiwaniu miłości, przyjaciół i swojego miejsca na ziemi.

Calineczka, nie większa niż cal dziewczynka o dobrym, wrażliwym sercu musiała w swoim życiu pokonać wiele przeciwności losu. Porwana przez Ropuchę z domu kochającej jej jak matka Kobiety spotykała na swej drodze zwierzęta, które nie rozumiały jej pragnień i tęsknot: niezbyt rozgarniętego Syna Ropuchy, zadufanego w sobie Chrabąszcza oraz nielubiącego słońca, kwiatów i ptaków ślepego Kreta.

W tym świecie Calineczka czuła się źle i obco. Podążając za swymi marzeniami, podjęła więc odważną decyzję o ucieczce na grzbiecie odlatującej do ciepłych krajów Jaskółki, której wcześniej uratowała życie.

Czy warto było ryzykować? Czy Calineczka odnalazła wreszcie swoje miejsce na ziemi?

Dowiecie się na spektaklu. Serdecznie zapraszamy!

Plan aktorski i lalkowy.

Spektakl familijny. Czas trwania – 1 godz. (bez przerwy)

Kiedy:

4 września – godz. 11.00

27 – 30 września – godz. 9.00 i 11.00

Więcej; http://www.teatrkubus.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także