Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice.

📅 czwartek 01.05.2014 do środa 07.05.2014
Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice.

W zawodach startowały dziewczynki i chłopcy w wieku od trzech do dziesięciu lat. Maluchy miały do pokonania dystans 50 metrów, starsi zawodnicy ścigali się na 100 metrach. Wszyscy wygrywali, bo każdy uczestnik stanął na podium, każdy też otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody przygotowane przez naszych rowerkowych przyjaciół.

Zawody były jednak tylko częścią rodzinnego pikniku. W przerwach między startami poszczególnych grup zawodniczek i zawodników, dzieci i rodzice mogli podziwiać umiejętności strażaków-ochotników, zobaczyć jak wygląda wóz gaśniczy, a nawet sami spróbować ugasić pożar. Był również policyjny motocykl, a każdy maluch mógł choć przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie. Dla dzieci przygotowaliśmy również Miasteczko Ruchu Drogowego i rowerowy tor przeszkód. Goście naszej zabawy zobaczyli też stuletni rower, którym przyjechał pan Wojciech Mszyca, kolekcjoner jednośladów.

Wiele atrakcji zapewnili także nasi partnerzy. W namiocie Banku BGŻ na wszystkich czekały gadżety, dzięki którym jazda na rowerze jest bezpieczna. Na stoisku Palmolive można było dać sobie pomalować buzię i dostać w prezencie kosmetyk. Natomiast na stoisku Slippers Family można było zobaczyć, kupić i wygrać designerskie obuwie dziecięce. Crispy Natural zadbały o smaczną i zdrową przekąskę, a uwielbiana przez dzieci rybka MiniMini+ pozowała do zdjęć z laureatami wyścigów i wręczała kolorowe baloniki.

Przedstawiciel katowickiego ratusza już zaprosił nas na przyszły rok. Liczymy, że Państwo również tam będą.
A w tym roku w ramach Tour Kocham Rowerek odwiedzimy jeszcze 15 miast we wszystkich regionach Polski. Wciąż jeszcze można zapisać dzieci na wyścigi. Lista miast i daty zawodów znaleźć można na stronie www.wyscigirowerkowe.pl. Nie warto zwlekać, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy.