Bywalcy Dworu Artusa

sobota 17.03.2012

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza
na SOWOTĘ „Bywalcy Dworu Artusa”,
która odbędzie się 17 marca 2012 roku
w Dworze Artusa o godz. 10.00.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci niewidomych i niedowidzących.

 

Uczestnicy zajęć poprzez dotyk, zapach i dźwięk będą mogli zapoznać się z wnętrzami Dworu Artusa: Wielką Halą, Sienią Gdańską oraz Salą Rycerską. W kolejnych pomieszczeniach zaznajomią się z bohaterami legend związanych z Dworem – Panienką z Okienka, Dylem Sowizdrzałem oraz królem Arturem. Dowiedzą się także do czego służyły misiurka, nadziak, szaperon, kaptur zadymowy czy inne przedmioty z minionych epok.

 

Naszym celem jest sprawienie, aby dzieci z dysfunkcjami wzroku mogły w interesujący i komfortowy sposób zwiedzić ekspozycję muzealną Dworu Artusa, posługując się przy tym pozostałymi, sprawnymi narządami zmysłów.

 

SOWOTY to cykliczne spotkania rodziców i dzieci organizowane przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacji Muzealnej SOWA. Spotkania mają na celu prezentowanie wnętrz muzealnych w sposób atrakcyjny zarówno dla rodziców, jaki i dzieci. Pragniemy, aby ta z pozoru surowa przestrzeń stała się miejscem wspaniałych przygód, ścieżką, na której młodzi odkrywcy postawią swoje pierwsze kroki i nie zapominajmy o tym – SOWOTA to okazja do zawiązania nowych przyjaźni!
 
Warunkiem uczestnictwa w SOWOCIE jest zgłoszenie do Działu Edukacji Promocji i PR-u chęci przybycia na spotkanie. W tym celu należy zadzwonić pod jeden z numerów:
058 76 79 150
058 76 79 172
058 76 79 135
Czas trwania spotkania to 1,5 h (10.00-11.30). Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu zajęć. Koszt zajęć dla osoby niewidomej wraz z przewodnikiem wynosi 8 zł. Pozostałe osoby 8 zł. ZAPRASZAMY!    

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Oferta-edukacyjna-Muzeum-Historycznego-Miasta-Gdańska

Dwór Artusa Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. Część traktu stanowi Długi Targ położony nieopodal historycznego portu nad rzeką Motławą, resztę ulica Długa. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa …

Więcej

Adres:

Gdańsk, Długi Targ 43/44Kontakt:

http://www.mhmg.pl/index.php/oddzial/2/dwor-artusa

ZOBACZ TAKŻE:patronat