Weleda

Zachęta
📅 sobota 19.06.2021
Botaniczne opowieści. Spacer rodzinny wśród drzew
W ramach programu towarzyszącego wystawie Joanny Rajkowskiej Rhizopolis w Zachęcie zapraszamy na spacer w okolicach Zachęty i w Ogrodzie Saskim. Podczas skupiać się będziemy na cennych i wyjątkowych gatunkach drzew występujących na tym terenie. Poznamy bliżej pomniki przyrody oraz gatunki obce — zarówno obojętne, jak i inwazyjne dla rodzimej przyrody. Dowiemy się, jak ważną rolę pełnią drzewa w mieście oraz dla jakich organizmów są niezbędnym do życia siedliskiem. Będziemy nasłuchiwać mieszkających w koronach ptaków, rozpoznawać różnorodne faktury kory oraz oglądać z bliska ukrytych w glebie maleńkich ale niezwykle ważnych mieszkańców Warszawy. Dowiemy się także, które ze spotkanych roślin są jadalne i co pysznego można z nich przyrządzić o tej porze roku.

Lidia Sternik-Stempkowska — z wykształcenia biolog, z zamiłowania przyrodnik. Studiowała biologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przez 11 lat pracowała w resorcie środowiska jako specjalista od ochrony gatunkowej zwierząt. Obecnie zatrudniona jest w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie zajmuje się promowaniem edukacji o żubrach. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów. Prowadzi zajęcia przyrodnicze dla dzieci i dorosłych m.in. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Muzeum Łazienki Królewskie.

współorganizator: Ogród Botaniczny UW

godz. 12: rodziny z dziećmi w wieku 6–8 lat