Bigiel na Młynarskiej

Łódź, ul. Młynarska mapa

niedziela 11.09.2016

bezpłatne

bigiel 2016 na Młynarskiej

11 września 2016 r, godz. 16-20,

15.30 – prolog – odsłonięcie muralu Stormie Millsa (ul. Młynarska 2) i przejście ulicą Młynarską – współpraca z Urban Forms

Scena główna, ul. Młynarska 32

16.00 – rozpoczęcie imprezy
16.30 – koncert Zespołu Łukasza z Bałut
17.45 – koncert Julii Hołówko i Mateusza Szymczaka
19.00 – koncert Little White Lies

Wydarzenia towarzyszące, inne miejsca na ul. Młynarskiej

10-16 – street-art na Młynarskiej – wspólne ozdabianie ściany (płot przy ul. Młynarskiej 32) – współpraca z Urban Forms
17.00 – występ zespołu „Flałersi” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi (podwórko przy ul. Młynarskiej 32)
18.15 – spektakl zespołu teatralnego „Lustro” z CZP nr 1 z Łodzi (skwer naprzeciwko ul. Młynarskiej 32)

Ponadto w programie:

kulinaria, kawa, napoje, wata cukrowa, popcorn
Informacje o artystach:

Stormie Mills wykona mural na kamienicy przy ul. Młynarskiej 2. Jeden z najbardziej uznanych artystów street-artu na świecie. Cechą charakterystyczną jego prac są monochromatyczne kolory – czarny, srebrny i szary. Postacie w twórczości Millsa są jakby wyizolowane, z drugiej jednak strony każda z nich niesie przesłanie nadziei. Te przeciwstawne elementy powodują, że są niemalże namacalne i obecne. Najbardziej znany cykl jego prac to „Lost Giant”, przedstawiający wielkie postacie, które idealnie wpasowują się w miejski klimat. Jego malowidła znajdują się w Nowym Jorku, Tokio, Miami i Londynie, a teraz zaistnieją na Bałutach.

Little White Lies w składzie: Kasia Krenc, Zbyszek Krenc i Piotr Gwadera to jedna z najciekawszych grup na łódzkiej scenie muzycznej ostatnich lat. Nagrali 2 płyty, zdobyli wiele nagród, m.in. Plastry Kultury, są dwukrotnymi zwycięzcami plebiscytu „Co Jest Grane” na Najlepszą Łódzką Płytę Roku.

Łukasz z Bałut, znakomity muzyk, literat, fotograf, filmowiec i performer. Założyciel niezależnej wytwórni muzycznej Kąkoli Records, specjalizującej się w dzikim undergroundowym folklorze. Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Kultury Bałuckiej – Bautata i Radia Wolne Bałuty. Na scenie tworzy muzyczny performance z bałuckim i szczerym przekazem.
Zespół Łukasza z Bałut wystąpi w składzie: Piotrek Jachuła i Łukasz z Bałut.

Julia Hołówko ukończyła szkołę muzyczną w klasie wiolonczeli, jest także absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy. Liczne warsztaty wokalu jazzowego, bluesowego i gospel, w których brała udział sprawiły, że jest artystką ukierunkowaną na różne style muzyczne. Zaprezentuje swoje klimatyczne utwory, które wprowadzą w niezapomniany nastrój.

Zespół Teatralny Lustro działa już przeszło 6 lat przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. Teatr liczy trzy grupy – dwie dziecięce i jedną młodzieżową, skupiając wokół siebie młodych aktorów od 6 do 15 roku życia. Od 2010 roku Teatr zrealizował 9 premier teatralnych, występował na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach teatralnych, m.in. „Dziatwa” i „Heca” w Płocku.

Flałersi działają również przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi. Wszyscy muzycy są wychowankami instruktora Johna Flowersa. Wykonują covery utworów w stylistyce rock, rhythm and blues i rock and roll.
Zespół występuje w składzie: Izabela Perek (gitara, śpiew), Arnold Bartczak i Paweł Kwiatosiński (gitary) oraz Jeremiasz Czarnecki (bas). Występowali na licznych imprezach promujących Łódź. Są również solistami i podporą 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej.
SZUKAMY PAMIĄTEK Z ULICY MŁYNARSKIEJ!

Do mieszkańców ul. Młynarskiej i okolic:

Jeżeli macie Państwo w swoich rodzinnych zbiorach fotografie i pamiątki z ul. Młynarskiej i okolic, przedstawiające miejsca i mieszkańców Bałut, pochodzące sprzed i z czasów wojny, a także z okresu po jej zakończeniu, zachęcamy do podzielenia się nimi. Chcielibyśmy wykorzystać je do kolejnych projektów, przedstawiających życie na Bałutach na przełomie lat. Prosimy o przynoszenie fotografii i pamiątek do sekretariatu Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83) w godz. 9.00-17.00 lub o przesyłanie ich w wersji elektronicznej na adres mailowy: biuro@centrumdialogu.com z dopiskiem: PAMIĄTKI Z ULICY MŁYNARSKIEJ. Dziękujemy!

Organizator: Centrum Dialogu
Partnerzy: Langer Group, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Urban Forms, Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

 

CO TO JEST BIGIEL?

Podczas imprezy  zjecie sznytkę z leberką i śledzika, nie napijecie się zajzajeru, tylko łódzkiej kranówki. Będzie skocznie i galancie. Potańczymy, posłuchamy kapeli, zagramy w kapsle i klińcówkę. Nie musicie mieć ani migawki, ani hajsu. A majchra to już na pewno! Na bigiel warto zabrać ryczkę lub inne siedzisko! Zapraszamy wszystkich, nie tylko bałuciarzy i bałuciary!

sznytka – kanapka
leberka – pasztetowa
zajzajer – alkohol, kwas
galancie – fajnie
klińcówka – gra w chowanego
hajs – pieniądze
majcher – nóż
bigiel – impreza, potańcówka
ryczka – mały taboret

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi logo

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

"Centrum Dialogu" jest otwartą, świecką instytucją kultury, działającą ponad podziałami politycznymi. Jej podstawowym celem jest prowadzenie działalności edukacyjno - badawczo - kulturalnej, dotyczącej przede wszystkim: - popularyzowania dorobku różnych kultur. - promowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwaŁodzi, ze …

Więcej

Adres:

91-755 Łódź, ul. Wojska Polskiego 83

Kontakt:

+48 42 636 38 21
biuro@centrumdialogu.com
http://www.centrumdialogu.com
facebook

ZOBACZ TAKŻE:festyn, piknikkoncert