Biblioteka na plaży

📅 piątek 14.08.2015
Biblioteka na plaży

17 lipca biblioteka ponownie zagości na plaży przy Pogorii III. Na wszystkich, którzy zawitają w piątek w godz. od 16.00 do 21.00 w okolice molo, czeka ogrom atrakcji. O godz. 16.30 na scenie zagości Edward Lutczyn – artysta plastyk, który podczas spotkania będzie tworzył rysunki razem z uczestnikami imprezy. Kolejnym gościem będzie Krzysztof Skiba, który na Pogorii pojawi się o godz. 17.30.

Na imprezie będzie można również zobaczyć pokazy tańców: szkockiego, breakdance oraz capoeiry. „Bibliotece na plaży" towarzyszyć będą interesujące wystawy: Oblicza Biblioteki – fotografie prezentujące m.in. przedstawicieli władz miasta, znanych gości dąbrowskiej książnicy, reprezentantów różnych profesji promujących czytelnictwo i bibliotekę; Komiksy, które wydarzyły się naprawdę – prace Agaty Matraś – bibliotekarki, autorki bloga www.gackolandia.blogspot.com; Memy o czytelnictwie – temat książek, bibliotek i czytelnictwa przedstawiony w lekkiej formie za pomocą obrazków z zabawnymi podpisami.

Na plaży przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z „Czytelni pod chmurką", w której znajdą się książki i prasa oraz wygodne leżaki i parasole chroniące przed słońcem. Tuż obok trwać będą animacje dla dzieci oraz zabawy grami wielkoformatowymi i kołem fortuny. Plażowe szaleństwo zakończy koncert duetu skrzypcowego Queens of Violins, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Wydarzenie jest częścią akcji "2015 Rok Promocji Czytelnictwa – Zaczytana Dąbrowa". Już dzisiaj zapraszamy na kolejne imprezy w ramach projektu: Biblioteka na Plaży – 14 sierpnia (Pogoria III), Festiwal Fantastyki – 4 września (wejście do Parku Hallera).

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

PROGRAM IMPREZY:

„Biblioteka na Plaży"

17 lipca godz. 16.00 – 21.00

Na scenie:

16.00 – 16.20 Pokaz tańca Capoeira (plac przed sceną)
16.30 – 17.00 Spotkanie z Edwardem Lutczynem (scena)
17.00 – 17.20 Pokaz tańca breakdance w wykonaniu Time4Events (plac przed sceną)
17.30 – 19.00 Spotkanie z Krzysztofem Skibą, prowadzenie Dariusz Rekosz (scena)
19.00 – 19.30 Gry wielkoformatowe, animacje, konkursy (plac przed sceną)
19.30 – 20.00 Pokaz tańca szkockiego w wykonaniu Daniela i Grażyny Dawidowiczów (plac przed sceną)
20.00 – 21.00 Koncert duetu skrzypcowego Queens of Violins (scena)

Na plaży:

17.00 – 18.30 Wspólne rysowanie z Edwardem Lutczynem w „Czytelni
pod chmurką"
16.30 – 18.00 Warsztaty rytmiczne dla dzieci prowadzone przez Otwarta Pracownię Artystyczną O!PA
16.00 – 21.00:
· Animacje dla dzieci (m.in. Jenga XXL, bierki, klocki przestrzenne, chusta Klanzy, Mollky)
· Gra Kolorowa Polska
· Koło fortuny
· „Czytelnia pod chmurką" (boox czytelniczy, regały z prasą i książkami, leżaki, parasole)

Wystawy:

· Oblicza Biblioteki – fotografie prezentujące m.in. przedstawicieli władz miasta, znanych gości dąbrowskiej książnicy, reprezentantów różnych profesji promujących czytelnictwo i bibliotekę.

· Komiksy, które wydarzyły się naprawdę – prace Agaty Matraś – bibliotekarki, autorki bloga www.gackolandia.blogspot.com.

· Memy o czytelnictwie – temat książek, bibliotek i czytelnictwa przedstawiony
w lekkiej formie za pomocą obrazków z zabawnymi podpisami.