Weleda
Weleda Baby

Biblioteka Kraków zaprasza na Rodzinny piknik literacki i galę Nagrody Żółtej Ciżemki

ogród Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2
📅 sobota 01.06.2024

Biblioteka Kraków zaprasza w sobotę 1 czerwca miłośników książki w każdym wieku na Rodzinny piknik literacki połączony z uroczystą galą wręczenia nagrody zwycięzcy VIII edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego Nagroda Żółtej Ciżemki  na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego corocznie przez Bibliotekę Kraków. Piknik odbędzie się w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

W programie pikniku trwającego od godz. 11.00 do 15.00 zaplanowano m.in. prezentację opowieści o Smoku Wawelskim techniką kamishibai,  występ dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 130 im. Stanisława Pagaczewskiego w Krakowie, wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Karramba – moja Kraina Deszczowców” i warsztaty z Katarzyną Vanevską, autorką książki „Sztuka”.

Wydarzeniem pikniku będzie o godz. 12.00 gala wręczenia ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa Nagrody Żółtej Ciżemki laureatowi tegorocznej konkursu, którym została książka „Hip, hip, kura!” napisana przez Justynę Bednarek i zilustrowana przez Niką Jaworowską-Duchlińską. Będzie głośne czytanie nagrodzonej książki oraz spotkanie z jej autorkami.

Podczas trwania Rodzinnego pikniku literackiego będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, obejrzeć wystawę na temat historii Nagrody Żółtej Ciżemki i spotkać postaci z książek Stanisława Pagaczewskiego, autora niezapomnianej serii przygód Baltazara Gąbki – klasyki literatury dziecięcej zmarłego czterdzieści lat temu.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Więcej na www.biblioteka.krakow.pl oraz na profilu Facebook Biblioteki Kraków