Królik i Misia

Rynek, pomnik Aleksandra hrabiego Fredry
🗺
📅 piątek 09.08.2024 do niedziela 11.08.2024
bezplatne wycieczki rodzinne po wroclawiu
Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami na wakacyjne wycieczki rodzinne organizowane i prowadzone przez przewodników ze Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM. Wycieczki skierowane są zarówno do mieszkańców Wrocławia jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

Odbywają się przez całe wakacje w piątki o godz.18.00, w soboty i niedziele o godz. 11.00. Na wycieczki obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny. Miejsce spotkań: Rynek, pomnik Aleksandra hrabiego Fredry.

09.08 (piątek), godz. 18.00  Wokół legend Starego Miasta, czyli gdzie się kryje ziarno prawdy. Zapisy

Podczas spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście uczestnicy będą mogli poznać podania miejskie, legendy o świętych, wrocławskie ciekawostki i anegdoty. Dowiemy się, dlaczego mostek Pokutnic jest zawsze świetnie wysprzątany, kto ufundował miejską wagę, gdzie możemy spotkać ducha skąpej przekupki i co oznaczały tajemniczo brzmiące słowa: „Gdyby niektórzy wiedzieli, kim są niektórzy, to okazywali by niektórym więcej szacunku”. Spróbujemy odkryć, co we wrocławskich podaniach jest „ziarnem prawdy”, a co zupełnym zmyśleniem, przy okazji dotrzemy do (czasami) zaskakujących morałów opowiadanych historii.

10.08 (sobota), godz. 11.00 Na tropie wrocławskich krasnali, czyli poszukiwacze krasnali w akcji. Zapisy

Wszystkich wielbicieli krasnali – tych małych i tych dużych (bo przecież każdy kocha te wesołe, psotne i inteligentne stworzenia!) zapraszamy na spacer „Przygoda z krasnalami”. Ile krasnali mieszka we Wrocławiu? Który był pierwszy? Jak się nazywają i skąd biorą się niektóre krasnalowe imiona? Co porabiają w wolnym czasie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie na naszym spacerze. Podczas wycieczki nie zabraknie również wspólnych zabaw oraz krasnalowych zadań. Wycieczkę poprowadzi przewodnik miejski Małgorzata Urlich-Kornacka.

– 11.08 (niedziela), godz. 11.00  Wrocławskie Naj, czyli szukamy miejskich rekordów. Zapisy

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami na wycieczkę rodzinną, podczas której uczestnicy poznają oczywiste i mniej oczywiste rekordy naszego miasta. Czy wiecie, gdzie znajduje się najwyżej położony mostek Starego Miasta? Który z domów towarowych działa od ponad stu lat? Który z krasnali zagościł jako pierwszy we Wrocławiu? Ilu gitarzystów brało udział w tegorocznym biciu Gitarowego Rekordu Świata? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na naszym spacerze. Wrocławskie NAJ dla NAJbardziej dociekliwych! Wycieczkę poprowadzi przewodniczka miejska Alina Filipowicz