Jadzia Pętelka

Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach i inni czytają listy chorych onkologicznie

📅 sobota 27.09.2014
Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach i  inni czytają listy chorych onkologicznie

Świat chorych onkologicznie będą próbowały przybliżyć m.in. Beata Chmielowska-Olech i Magdalena Wałach, biorąc udział w VII Marszu Nadziei i Życia. W ramach akcji zostaną m.in. przeczytane listy chorych na raka opisujące przeżycia związane z chorobą, marzenia i plany na przyszłość.

Dzień dobry,
mam na imię Irena i mam 16 lat. Moje leczenie trwa od 15 listopada 2012 r. Zdiagnozowano u mnie guza mózgu. Od jakiegoś czasu marzę o spotkaniu Pana Jerzego Stuhra. Rozmowa z nim na pewno byłaby wspaniała. Pozdrowienia z Krakowa, mojego ukochanego miasta.

Irena

Chciałabym, aby problem z brakiem krwi do przetoczeń i szpiku do przeszczepów nie był już problemem. Aby ludzie, którzy mogą oddawać krew, oddawali ją, aby znaleźli się dawcy szpiku kostnego.
Urszula

Moim marzeniem jest zostać baletnicą.
Julka

To tylko kilka fragmentów z wielu listów, w których chorzy onkologicznie z całej Polski opisali swoje marzenia. W części oficjalnej akcji, znani artyści – Dominika Bednarczyk, Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach i Radosław Krzyżowski w Urzędzie Miasta Krakowa, odczytają listy napisane przez osoby chorujące onkologicznie i hematologicznie. Następnie odbędzie się marsz na trasie: Plac Wszystkich Świętych – ul. Grodzka – Rynek Główny. Każdy uczestnik otrzyma zielony balon z przymocowanym listem. Zwieńczeniem akcji będzie wypuszczenie do nieba balonów, z nadzieją, że marzenia chorych spełnią się jak najszybciej.

PROGRAM MARSZU- 27 września (sobota)

Urząd Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Św. 3-4 (Sala Obrad)
Czytanie listów z marzeniami chorych onkologicznie przez: Dominikę Bednarczyk, Beatę Chmielowską-Olech, Magdalenę Walach, Radosława Krzyżowskiego

godz. 13.00-15.30