rysuj

Na każdym kroku spotykamy otoczaki, okrągłe bądź owalne kamienie o gładkich powierzchniach, które zostały wygładzone i ukształtowane przez długotrwałe działanie sił wody rzecznej lub lodowców. Mogą to być różnego rodzaju skały, takie jak m.in. bazalt, granit, piaskowiec, gnejs i wapień. Jedną z najważniejszych ich cech jest duża odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym właściwościom otoczaki sprawdzają się jako materiał wykorzystywany zarówno w budownictwie, jak i aranżacji przestrzeni publicznych. Dajmy nowe życie kamieniom polnym. Pomalujmy je razem przy pomocy flamastrów akrylowych.

Zajęcia składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Warsztaty zaczynają się krótkim wykładem, na którym są prezentowane procesy geologiczne prowadzące do powstania otoczaków. Druga część polega na stworzeniu na kamieniu rysunku kojarzącego się z geologią (góry, wulkany, prehistoryczne zwierzęta itp.).

Prowadząca: Roksana Maćkowska, Geouniwersytet

Jestem absolwentką Wydziału Geologii UW, doktorem nauk o Ziemi. Przez 12 lat pracowałam w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, w tym przez 6 pełniłam obowiązki kierownika Działu Zbiorów Mineralogicznych i Petrograficznych. Aktualnie prowadzę własną firmę edukacyjną Geouniwersytet. Wyspecjalizowałam się w popularyzowaniu nauk geologicznych oraz w prowadzeniu zajęć (wykładów, lekcji, warsztatów) dla osób w prawie każdym wieku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego i Towarzystwa Rapperswilskiego.

 

Barwne otoczaki z geologiem / Inspiratorium
18 maja (sobota) 2024
godz. 12.00 – 13.30
wstęp 40 zł
wiek uczestników: 9-14 lat
prowadzenie – Roksana Maćkowska (Geouniwersytet)

858 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent