Bardzo Mała Literacka – spotkanie literackie dla gimnazjalistów

Łódź, ul. Zachodnia 93 mapa

poniedziałek 19.12.2016

bezpłatne

Bardzo Mała Literacka – spotkanie literackie dla gimnazjalistów

W cyklu Bardzo Małej Literackiej Teatr Nowy pokazanie różnorodność literatury dziecięcej i młodzieżowej, pozwala uczestnikom na nowo odczytać teksty z kanonu. Wstęp bezpłatny, trzeba się zapisać! Na ostatnie spotkanie w tym roku, poświęcone temu, co po drugiej stronie lustra, zapraszamy gimnazjalistów.

W drugim roku działalności Bardzo Małej Literackiej proponujemy dzieciom monograficzne spotkania z literaturami różnych krajów i kultur. Dzieci pochylą się nad klasyką i postarają się na nowo odczytać teksty z kanonu. Zobaczymy, czy współczesnego czytelnika przerazi Heinrich Hoffman, rozbawią niesamowite przygody skandynawskich urwisów, rozczuli rudowłosa Ania…
Podobnie jak w ubiegłym roku, dzieci będą poznawać teksty poprzez zabawy, quizy, zadania aktorskie. A to wszystko na scenie i w różnych przestrzeniach teatralnych.
Prowadzenie: Karolina Kołodziej.
Mile widziane tematyczne stroje lub atrybuty.
Terminy: jeden poniedziałek w miesiącu.
Wstęp bezpłatny.
Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy: mala.literacka@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona.
***
Uwaga! Wszystkie wydarzenia rejestrowane są wizualnie oraz dźwiękowo. Uczestnicząc w nim oraz zapisując na nie swoje dzieci, wyrażają Państwo zgodę na upublicznienie wizerunku swojego oraz swoich dzieci na stronie www, Facebooku, Instagramie i YouTube Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Małej Literackiej.
***
HARMONOGRAM BARDZO MAŁEJ LITERACKIEJ:
19 grudnia 2016
Co jest po drugiej stronie lustra i gdzie jest kraina Oz – Alicja i Dorotka w świecie fantazji 
Spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku gimnazjalnym, które w pełniejszy sposób będą mogły odebrać literaturę Lewisa Carrolla i L. Franka Bauma.
***
Karolina Kołodziej – adiunkt w Katedrze Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego. W roku 2005 obroniła doktorat pt. „Obraz Łodzi w literaturze pozytywizmu i Młodej Polski”, który ukazał się drukiem w roku 2009 (Wydawnictwo Piktor). Obecnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną. Zainteresowania naukowobadawcze koncentrują się wokół literatury drugiej połowy XIX wieku oraz literatury modernizmu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca Łodzi (przełomu wieków) na mapie literackiej. Autorka artykułów poświęconych tej tematyce. Współautorka książki „Zabytkowe przestrzenie Uniwersytetu Łódzkiego” (Wydawnictwo Primum Verbum 2010) i „Spacerkiem po Łodzi. Przewodnik dla dzieci” (Wydawnictwo Literatura 2013). Współredaktorka „Odkrywanie Tuwima. Książka inspirowana twórczością Poety” (Regio 2014) oraz książki „70 lat Uniwersytetu Łódzkiego w przestrzeni miejskiej Łodzi” (Łódź 2015). Autorka książki dla dzieci „Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście” (Regio, 2013 i 2014). W roku 2015 prowadziła literackie warsztaty dla dzieci – Bardzo Małą Literacką.
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi - logo

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi

Teatr istnieje od 1949 r. i od początku wnosi znaczący wkład w życie kulturalne Łodzi i Polski. Instytucja trwale czerpie z bogatego dorobku swojego Patrona i własnej tradycji teatralnej, dzięki czemu na deskach Nowego pojawiają …

Więcej

Adres:

ul. Zachodnia 93
90-402 Łódź


Kontakt:

42 633 44 94 w. 317
bilety@nowy.pl
http://www.nowy.pl
facebook