Weleda

Baltic Sail Gdańsk 2010

📅 czwartek 08.07.2010 do sobota 10.07.2010
Baltic Sail Gdańsk 2010

Ideą Balic Sail jest nie tylko integracja środowiska żeglarskiego, ale też integracja żeglarzy z turystami i mieszkańcami Gdańska. Dlatego przypływające na zlot żaglowce zapraszają na swe pokłady gości, którym załogi tych pięknych jednostek chętnie przybliżą życie na morzu.

Aby w pełni poznać smak morskiej przygody można popłynąć w niezapomniany rejs po Zatoce Gdańskiej na jednym z goszczących na Baltic Sail żaglowców.

Żaglowce Baltic Sail 2010

Harmonogram wydarzenia:

Czwartek 8 lipca

od 12.00 – Przypłynięcie żaglowców
od 12.00 – 15.30 – Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
od 12.00 – Rozpoczęcie Pirackiego Festiwalu Morskiego
od 16.00 – Przyjęcie zgłoszeń do regat
20.00 – Zaruski Party

Piątek 9 Lipca

09.00 – 19.00 – Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12.00 – Rozpoczęcie regat Nord Cup w Górkach Zachodnich
14.30 – 19.30 – Szanty pod Żurawiem cz. 1 na Moście Zielonym
20.00 – Otwarcie Zlotu Żaglowców Baltic Sail Gdańsk – wręczenie żeglarzom kluczy do bram Miasta
18.30 – 23.00 – Szanty pod Żurawiem cz. 2 na Moście Zielonym

Sobota 10 Lipca

09.00 – 19.00 – Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
10.00 – Start regat Nord Cup w Górkach Zachodnich
10.00 – 18.00 – Piracki Festiwal Morski na Targu Rybnym
11.00 – 16.00 – Piknik Żeglarski, gry i zabawy dla dzieci na scenie na Moście Zielonym
12.00 – Wyścig o Bursztynowy Puchar Baltic Sail Gdańsk
19.00 – Parada żeglarzy od Targu Węglowego do Zielonego Mostu
19.45 – Wręczenie Bursztynowego Pucharu zwycięzcom wyścigu
20.00 – Przyjęcie Kapitańskie
18.30 – 23.00 – Koncert Szantowy Baltic Sail Gdańsk

Niedziela 11 Lipca

09.00 – 15.00 – Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12.00 – Parada żaglowców na Motławie
13.00 – Pokazy ratownicze na Motławie
16.00 – Pożegnanie żaglowców

Smocze Łodzie to drużynowy sport wodny, który narodził się w Chinach kilka tysięcy lat temu. Dziś Smocze Łodzie zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Załoga jednej łodzi to 20 wioślarzy, siedzących parami na ławkach, sternik i bębniarz, wybijający na bębnie rytm wiosłowania i zagrzewający wiosłujących do walki. Na czas zawodów na łodziach montowane są także efektowne smocze głowy i ogony, a wszystkiemu towarzyszą wielkie emocje zarówno uczestników, jak i widzów zmagań. W ramach Baltic Sail Gdańsk wyścig odbędzie się na Motławie, w centrum miasta, w sobotę 10 lipca 2010 r. Weźmie w nim udział kilka 22 osobowych drużyn, z których każda będzie miała do przebycia dystans 200 m (trasa przebiega od Zielonej Bramy do Żurawia). Zwycięzcy odbiorą trofeum o godzinie 15.00 na scenie na Moście Zielonym. Wyścigi Smoczych łodzi są widowiskiem, które z pewnością podniosą poziom emocji podczas Baltic Sail

Kolejną atrakcją będzie Piracki Festiwal Morski, organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Skupiającym Animatorów Kultury SSAK. Na czas zlotu Baltic Sail Gdańsk 2010 część gdańskiej starówki zostanie przekształcona w siedzibę piratów, pozwalającą wczuć się w klimat renesansowego portu. Nie zabraknie kolorowych strojów, ciekawych gier i konkursów dla dzieci, a każdy fan gastronomii będzie mógł liczyć na specjalne, pirackie menu w kilkunastu gdańskich lokalach. Podczas festiwalu będzie można kupić Pirackie Mapy z zaznaczonymi atrakcjami zlotu i festiwalu, a miłośników morskich przygód na pewno ucieszą wyznaczone trasy wycieczek, pełnych ciekawych miejsc i nieznanych zakamarków Gdańska. Dla każdego posiadacza Pirackiej Mapy przewidziano zniżki w punktach gastronomicznych i restauracjach, w których gości obsługiwać będą piraci. Na mapach będzie też można gromadzić stemple z odwiedzających Gdańsk żaglowców. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.balticsail.pl.

Organizatorem zlotu jest Fundacja Gdańska, patronuje mu Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz a, jako Komandor Zlotu, ster wydarzenia przejął Mateusz Kusznierewicz.

źródło: materiały prasowe Baltic Sail Gdańsk 2010