Bajkowe Poranki Teatralne dla Dzieci

Bajkowe Poranki Teatralne dla Dzieci

2 maja | sobota | godz. 12.00

3 maja | niedziela | godz. 12.00

Zapraszamy w ramach Sopockiej Majówki na spektakl dla dzieci i dorosłych  na podstawie utworów Jana Brzechwy, najznakomitszego twórcy polskiej poezji dziecięcej, wpisanej w życiorys nas wszystkich. Sztuka utrzymana w  pogodnym nastroju , z baśniową atmosferą , komiczna , zawiera  humor słowny i sytuacyjny;  sprawi, że mali i duzi będą się świetnie bawić.

Jan Brzechwa wiecznie aktualny poprzez swoje utwory  wprowadza nas w krainę wyobraźni, przenosi  w świat wesoły, kolorowy, beztroski i pełen fantastycznych postaci i przygód. Słuchając jego utworów  czujemy  się  jak uczestnicy prezentowanych zdarzeń . Literatura Jana Brzechwy od dziesiątek   lat odnosi niebywały sukces  w uczeniu, wychowaniu i wspieraniu rozwoju dzieci, pomaga dziecku przenieść się do świata myślenia symbolicznego, czemu towarzyszy zawsze rozwój emocjonalny i poruszenie wyobraźni. Poprzez zabawę uczy.

Wiersze zawarte w spektaklu  pisane są prostymi słowami pozwalają na dotarcie tej twórczości do wszystkich dzieci: małych i dużych, a także do tych, które słabiej czytają i mają problemy z koncentracją uwagi.

Po spektaklu zapraszamy na animacje i konkursy prowadzone przez aktorów.

Tekst bajki : Jan Brzechwa
Scenariusz i reżyseria : Adam Dzieciniak
Obsada : Aktorzy Teatru Czwarte Miasto
Scenografia i kostiumy : Magdalena Kurek