Hamonogram rodzinnych spotkań z teatrem „Bajkowe Łomianki”:
28.08, niedziela, godz. 11 – „Czerwony Kapturek”
„LATAJĄCY KUFER” — H. Ch .Andersen – PREMIERA:
Historia opowiada o Synu Kupca, który odziedziczył majątek po ojcu. Główny bohater naszej historii, dostaje w spadku kufer, który, nieoczekiwanie, okazuje się być magicznym środkiem transportu. W swej podniebnej podróży trafia aż do Istambułu, gdzie gościny użycza mu córka samego sułtana. Księżniczka wraz z rodzicami i tureckim dworem zachwyceni są tak niezwykłym przybyszem. Dodatkowym talentem Hansa, oprócz pilotowania magicznego kufra okazuje się dar opowiadania baśni….
„WILCZEK MILCZEK” – wg Bogdana Dudko:
Spektakl nie grany przez kilka lat: Zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Zobaczymy ją w wykonaniu aktorów Teatru Czrevo i Teatru Baza – Joanny Troc i Tomasza Taranty. Scenariusz autorstwa Dagmary Widanow – literatki oraz przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki Bogdana Dudko „Wilczek Milczek”, wydanej przez Fundację „Biała Wieża”.
„SŁOWIK – Bajka na podstawie baśni Andersena:
Opowiada o historii, która wydarzyła się bardzo dawno temu w Chinach na dworze cesarza. Od dawna rybacy, którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli cieszyć się pięknym śpiewem słowika, który zamieszkiwał ogród. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze sam cesarz o pięknym ptaku, którego posiadał w ogrodzie, nie miał o tym pojęcia. O tym fakcie dowiedział się dopiero z książki, napisanej przez samego cesarza Japonii. Początkowo odebrał to z pewnym niedowierzaniem, ale kazał sprawdzić to swojemu marszałkowi. Okazało się, że słowik naprawdę istnieje. Jednak niedługo został przegnany z carskiego ogrodu, gdyż cesarz otrzymał w darze mechanicznego ptaka. Od tej chwili ten mechaniczny słowik umilał życie władcy Chin. Gdy ten jednak ciężko zachorował, sztuczny ptak odmówił posłuszeństwa. Pomocny natomiast okazał się prawdziwy Słowik. Bajka zwraca uwagę na piękno natury, przyrody.
„LEGENDY WARSZAWSKIE”:
Spektakl został stworzony na podstawie najpopularniejszych warszawskich legend: o Syrence, o Złotej Kaczce oraz o Bazyliszku. Przedstawiony jest w formie reportażu. Mali widzowie, podążają wraz z reporterem – Feliksem Przygodą do kolejnych miejsc, gdzie są świadkami mrożących krew w żyłach wydarzeń. Poznają Syrenkę i chwytających ją rybaków, wraz z panem Lutkiem schodzą do lochów, gdzie Złota Kaczka rozdaje dukaty, a na koniec mierzą się ze strasznym Bazyliszkiem. Całość jest interaktywnym widowiskiem, pełnym humoru i wzruszeń. Dzięki przystępnej odsłonie dzieci mają okazję bliższej poznać warszawskie legendy oraz być aktywnym uczestnikiem w spektaklu, dzięki czemu przełamują swoje lęki i nieśmiałość.
„CZERWONY KAPTUREK” – Bajka na podstawie sztuki J. Szwarca:
Czerwony Kapturek, chcąc odwiedzić Babcię, musi przejść przez las, gdzie niepodzielnie panuje i już czyha na nią zły Wilk. Dziewczynkę próbują chronić zaprzyjaźnione Ptaki oraz Zając. Lis, który pragnie przejąć władzę w lesie, perfidnymi intrygami niszczy solidarność przyjaciół. Jedynie tchórzliwy z natury Zając ma odwagę jej się przeciwstawić. Niestety, wpada w pułapkę zastawioną na Wilka. Czerwony Kapturek szczęśliwie unika niebezpieczeństw i dociera do babcinej chatki. Nie wie, że Wilk przybył tu pierwszy, połknął Babcię, a teraz chce pożreć również jej wnuczkę. Jest to historia pełna humoru i mądrości, ciepła i wzruszenia. Niesie przesłanie o sile przyjaźni i o odwadze w przeciwstawianiu się złu i niepowodzeniom.
Organizatorem wydarzenia jest Teatr Baza. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Łomianki. Wstęp wolny.