BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka

📅 poniedziałek 04.05.2015 do niedziela 24.05.2015
BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka

25 kwietnia sala widowiskowa w Centrum Zdrowia Dziecka zamieniła się w bajkowy świat pełen dziecięcej radości, gdzie zdrowe dzieci bawiły się wspólnie z chorymi. Zaproszeni goście, którzy zasiedli na widowni mogli zobaczyć spektakl teatralny, występ wokalny i taneczny w wykonaniu dzieci z międzynarodowej szkoły Argonaut, a także pokaz mody. To był prawdziwy rollercoster emocji i atrakcji.

Najpierw na deskach teatralnych wystąpili mali aktorzy, którzy do wydarzenia przygotowywali się pod czujnym okiem Aleksandry Mikołajczyk na prowadzonych przez nią zajęciach aktorskich. Swoje umiejętności zaprezentowali w spektaklu opartym o wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Następnie wszystkich swym śpiewem zaczarowała i wzruszyła do łez gimnazjalistka Zuzanna Madej, a radości i uśmiechu dostarczył popis taneczny młodych tancerzy przygotowany pod opieką Pauliny Tomkalskiej.

Finałowym punktem programu był pokaz mody najnowszej kolekcji marki dla dzieci Vippi Design, w którym w roli modelek wystąpiły wspólnie uczennice szkoły Argonaut i pacjentki Centrum Zdrowia Dziecka. Zapewniło to zarówno zgromadzonym rodzicom, jak i występującym początkującym modelkom wiele radości.

Całej imprezie towarzyszył poczęstunek przygotowany przez firmę Oskroba i Evita, a także loteria fantowa, która podobnie jak cała akcja, nie zakończyła się w kwietniową sobotę. W ramach kontynuacji odbędzie się jej druga odsłona – BajkOLAndia Bis. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja w godz. 13.00-17.00 w Międzynarodowej Szkole Argonaut podczas jubileuszu 5-lecia międzynarodowych placówek ARGONAUT. W tej loterii fantowej każdy będzie mógł wziąć udział, wylosować bardzo atrakcyjne i wartościowe upominki i być pewnym wygranej, bo tu każdy los wygrywa! Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane m.in na organizację różnych edukacyjnych warsztatów dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka.

Ambasadorkami wydarzenia w tym roku są Marta Kielczyk i Agnieszka Wielgosz, które po występach scenicznych wraz z Aleksandrą Mikołajczyk odwiedziły pacjentów na oddziałach Kliniki Kardiochirurgii i Kliniki Okulistyki, którzy nie mogli zasiąść na widowni.

Pamiętajmy o tym, że BajkOLAndia to akcja cykliczna, której celem jest pomoc różnym dzieciom, dlatego też współpracuje co roku z określoną fundacją. W 2012 roku była to fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier. W kolejnych edycjach akcję wspierały: Fundacja Mam Serce i Fundacja Przyjaciółka. Natomiast w tym roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Kreatywny Instytut Promocji Idei.

Tegorocznymi współorganizatorami akcji są Międzynarodowa Szkoła Argonaut i Centrum Zdrowia Dziecka.

Natomiast w tym roku partnerami wydarzenia zostały firmy: ASA, Vippi Design, Luminosfera, Venis.pl, Skin Institute, Kod, Zulana, Dermamedic Palace, Salon Rubia, Nessi, Panache, Pole Position, Colway, Venis.pl, My Organics, Oskroba, Evita, Egurrola Dance Studio, Creator. Moon Media

Strona akcji: www.bajkOLAndia.com.pl

Fanpage akcji: https://www.facebook.com/BajkOLAndia