Bajkobranie w Zgierzu

Bajkobranie
Fundacja Kulturalnych Dzieci
„Czarodziejski Puch”
Spektakl odbędzie się w Kolegium Nauczycielskim (ul. 3-go Maja 46)

Wstęp wolny!

Podczas spektakli widzowie obcują z różnymi formami teatralnymi. W repertuarze są przedstawienia kukiełkowe, marionetkowe, z żywym planem. Wiele ze spektakli ma interaktywny charakter, dzieci współpracują z aktorami, współtworząc spektakl, a po nim – są zapraszane za kulisy.

W repertuarze Bajkobrań znajdują się bajki tak znane, jak „Czerwony Kapturek”, czy „Konik Garbusek”, ale też dużo autorskich scenariuszy. Nasza placówka współpracuje z aktorami i teatrami z całej Polski, by oferta przedstawień była jak najbardziej urozmaicona. Przedstawienia odbywają się w dwie wybrane niedziele każdego miesiąca roku szkolnego (od godz. 16.00).

Wstęp na wszystkie spektakle zawsze jest nieodpłatny. Inicjatywa Bajkobrań od 5 lat przysparza CKD wielu nowych odbiorców i odbiorczyń oraz stwarza możliwość bezpłatnego dostępu do kultury każdemu dziecku, bez względu na status materialny. W mieście nie ma drugiej takiej propozycji dla dzieci, a prawdopodobnie jest to także unikatowe przedsięwzięcie w regionie łódzkim, dlatego problemem bywa niedostatek miejsc na widowni.