Katalog Miasta Dzieci • domy kultury

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka jest filią Miejskiego Ośrodka Kultury od 2008 roku. Mieści się w budynku przy ul. Rembowskiego 17, odbudowanym
w ramach projektu Rewitalizacji Strefy Śródmiejskiej Miasta Zgierza. Na placu zajmowanym dziś przez Centrum Kultury Dziecka znajdował się dom zbudowany około 1826-1830 roku dla fabrykanta sukna Augusta Schwartzschultza. Oprócz domu drewnianego frontowego na placu znajdował się magazyn drewniany oraz stajnia drewniana. Działka obejmowała również podwórze niebrukowane oraz ogród owocowy.

ul. Rembowskiego 17
95-100 Zgierz

ckdzgierz@poczta.fm

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu - siedziba

CKD zajmuje się edukacją kulturalną dzieci od wieku przedszkolnego poprzesz bogatą ofertę zajęć i ciekawe inicjatywy lokalne. W ofercie placówki można znaleźć m.in.: zajęcia muzyczne, taneczne i plastyczne dla przedszkolaków, warsztaty rękodzieła, Bajkobrania, czyli cyklicznie odbywające się spektakle teatralne dla najmłodszych oraz bogatą propozycję dla placówek oświatowych. Ważną częścią oferty są także różnego typu inicjatywy familijne.

nd
21.05.2017
ckd zgierz bajkobranie 2016-2017

Bajkobranie w Zgierzu

Bajkobrania to cykl spotkań z teatrem dla dzieci, organizowanych w CKD od samego początku działalności. Jest to jedna z najbardziej popularnych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w mieście. Szacujemy, że każdego roku na Bajkobraniach spotka się około półtora tysiąca dzieci w wieku już od ok. 2 lat i ich rodziców.

pt
24.03.2017
Worki z indyjskimi przyprawami na wagę

Kulinarna wyprawa dookoła świata – warsztaty dla dzieci w CKD Zgierz

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej oferty warsztatów dla dzieci w CKD, które pozwolą im poznawać nowe kultury poprzez aspekt kulinarny. Będą to pasjonujące zajęcia z nutką geografii – dzieci dowiedzą się skąd pochodzą przyprawy, warzywa i inne produkty spożywcze. Będą miały okazję przyjrzeć się znaczeniu jedzenia w różnych miejscach świata, w różnych kulturach, jego symbolice.

pon-pt
23.01-27.01.2017
zima dzieci śnieg zabawa

Ferie zimowe w CKD w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza dzieci od 6 do 12 lat na ferie zimowe. W programie m.in. warsztaty plastyczne, seanse filmowe, wycieczki, teatr cieni oraz bal z karaoke. Gwarantujemy wspaniałą zabawę!

pon
30.01.2017
ckd zgierz koło ceramiczne

Koło ceramiczne w Zgierzu

Jest to cykl trzech warsztatów, podczas których uczestniczki i uczestnicy pracują z gliną z wykorzystaniem technik ręcznych oraz kół garncarskich. Wykonują proste naczynia, bibeloty oraz autorską biżuterię. Są to zajęcia niezwykle inspirujące i relaksujące. CKD w Zgierzu zaprasza!

pt
28.10.2016
ckd zgierz bal halloween

Bal Halloweenowy w Zgierzu

CKD w Zgierzu zapraszamy wszystkie dzieciaki do 12 roku życia na zabawę z okazji Halloween. Będzie straszszsznieee miło i sympatycznie, będą upiorne konkursy oraz zabawy dla odważnych i będziemy tańczyć pod okiem dyniowych stworów.

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto