Bajkobranie w Zgierzu

niedziela 11.09.2016

bezpłatne

ckd zgierz bajkobranie 2016-2017

Bajkobrania to cykl spotkań z teatrem dla dzieci, organizowanych w CKD od samego początku działalności. Jest to jedna z najbardziej popularnych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w mieście. Szacujemy, że każdego roku na Bajkobraniach spotka się około półtora tysiąca dzieci w wieku już od ok. 2 lat i ich rodziców.

11.09.2016 (niedziela),

Bajkobranie
Teatr Barnaby
„Kot w butach”

Wstęp wolny!

Podczas spektakli widzowie obcują z różnymi formami teatralnymi. W repertuarze są przedstawienia kukiełkowe, marionetkowe, z żywym planem. Wiele ze spektakli ma interaktywny charakter, dzieci współpracują z aktorami, współtworząc spektakl, a po nim – są zapraszane za kulisy.

W repertuarze Bajkobrań znajdują się bajki tak znane, jak „Czerwony Kapturek”, czy „Konik Garbusek”, ale też dużo autorskich scenariuszy. Nasza placówka współpracuje z aktorami i teatrami z całej Polski, by oferta przedstawień była jak najbardziej urozmaicona. Przedstawienia odbywają się w dwie wybrane niedziele każdego miesiąca roku szkolnego (od godz. 16.00).

Wstęp na wszystkie spektakle zawsze jest nieodpłatny. Inicjatywa Bajkobrań od 5 lat przysparza CKD wielu nowych odbiorców i odbiorczyń oraz stwarza możliwość bezpłatnego dostępu do kultury każdemu dziecku, bez względu na status materialny. W mieście nie ma drugiej takiej propozycji dla dzieci, a prawdopodobnie jest to także unikatowe przedsięwzięcie w regionie łódzkim, dlatego problemem bywa niedostatek miejsc na widowni.

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu logo

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka jest filią Miejskiego Ośrodka Kultury od 2008 roku. Mieści się w budynku przy ul. Rembowskiego 17, odbudowanym w ramach projektu Rewitalizacji Strefy Śródmiejskiej Miasta Zgierza. Na placu zajmowanym dziś przez Centrum Kultury Dziecka …

ul. Rembowskiego 17