Królik i Misia

Bajki i baśnie polskie w Kinie Alchemia

📅 niedziela 23.10.2011
Bajki i baśnie polskie w Kinie Alchemia

1. O ZEFLIKU I SMOKU – reż. Andrzej Kukuła, 2009, 13 min.
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… trzej bracia, Zeflik, Hanys i Francik wyruszają w świat w poszukiwaniu szczęścia. Na rozstaju dróg postanawiają, że każdy ruszy w swoją stronę, a za rok spotkają się, by podzielić się swoim szczęściem.

2. POZNAŃSKIE KOZIOŁKI – reż. Jacek Adamczak, Janusz Gałązkowski, 2009, 13 min.
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… pewna poznańska Hrabina, wraca z podróży i przywozi ze sobą, jako żywe maskotki, dwa koziołki. Następnego dnia, udaje się do Burmistrza miasta i żąda, aby wzorem innych miast europejskich, zegary na poznańskim Ratuszu wybijały pełne godziny z kurantami, najlepiej w jej wykonaniu. Burmistrz Miasta wraz z Eugeniuszem Pragmatico, który opiekuje się zegarami, zdecydowanie odmawiają. Hrabina postanawia więc, zniszczyć miejskie zegary i w ten sposób dopiąć swego.

23.10.2011, godz. 11
Bilety na Poranki dla dzieci: 15 zł