UD

📅 sobota 16.01.2010
Bajki dla Dzieci w Poznaniu
16 stycznia godz. 11:00 seans filmu FILEMON I PRZYJACIELE
Goście specjalni: KOTY z Fudacji Agapeanimali!

W programie: konkurs wiedzy o kotach, kolorowanie kocich obrazków.

KOT, bo o nim mowa, już 16 stycznia 2010 o godzinie 11:00 pojawi się na tradycyjnym PORANKU RODZINNYM w przybytku X muzy, czyli w Kinie Muza właśnie!

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż KOT często występował jako bohater filmowy,
w szczególności filmów dla najmłodszych. Któż z nas nie emocjonował się przygodami Bonifacego i Filemona czy też nie kibicował po cichu fajtłapowatemu Tomowi, o śledzeniu
z zapartym tchem przygód kota Rademenesa nie wspominając. Pretekstem do sobotniego spotkania jest natomiast projekcja filmu "FILEMON I PRZYJACIELE".

Fundacja Agapeanimali zapozna najmłodszych widzów z niezwykłym światem kociej natury, w spotkaniu uczestniczyć będą bowiem jej futrzaści podopieczni, w osobach kotki – felinoterapeutki Stelli oraz przemiłych kocurków Rudolfa i Bazyla. Nadto planowane jest przeprowadzenie konkursu z wiedzy o KOCIE i jego obyczajach (dla zwycięzcy oczywiście przewidziana jest nagroda) oraz wspólne kolorowanie kocich obrazków.

Fundacja Agapeanimali od trzech lat, pracując na rzecz ratowania, adopcji i opieki nad bezdomnymi kotami, przygląda się ich niezwykłości, będąc nią w każdym przypadku bezgranicznie zafascynowana. Godzinami możemy opowiadać o naszych podopiecznych, wspominając wszystkie chwile radości, których nam dostarczyli, ale i chwile smutku, gdy któryś z naszych podopiecznych odchodzi za Tęczowy Most. Obcowanie z kotami uczy nas szacunku i wrażliwości wobec życia oraz pokory wobec losu.

Podopieczni Fundacji na co dzień rezydują w bardzo skromnej kotulni. Czasem, jako zwierzęta ceniące sobie niezależność, narzekają na niewielki metraż tego miejsca, ale wszystkie wykazują się ogromną cierpliwością w oczekiwaniu na własny dom. Czekają cierpliwie, bo … mają to przez nas przyobiecane. W samym 2009 roku udało nam się znaleźć domy stałe dla 88 podopiecznych Fundacji. Nadto prowadzimy zakrojone na możliwie szeroką skalę akcje sterylizacji i kastracji kotów wolnożyjących, staramy się pomóc przetrwać im zimę stawiając specjalne kocie budki oraz podejmujemy szereg innych działań zmierzających do poprawienie losu bezdomnych kotów miasta Poznania. Nasza działalność opiera się na wolontariacie oraz wsparciu życzliwych nam osób.

Kto wie, może sobotnia wizyta w teatrze stanie się początkiem pięknej historii i przyjaźni na długie lata. Przyjaźni z kotem.

www.agapeanimali.org
www.kinomuza.pl

UWAGA!

Podwójne zaproszenia otrzymają 3 pierwsze osoby, które przyśla maila na adres: natalia@miastodzieci.pl