Jadzia Pętelka

KIEDY? Fredro:  28 lipca (niedziela) g. 12
Tuwim: 27 lipca (sobota) g. 12
GDZIE? Fredro: ul. Fredry, tablica poświęcona poecie
Tuwim: ul. Tuwima, tablica poświęcona poecie

"Bajkami po Warszawie" jest autorską, edukacyjną grą miejską dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jej celem jest popularyzacja wierszy Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Projekt zachęca do aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi podczas gier terenowych, a jednocześnie w atrakcyjny sposób – w oparciu o innowacyjny przewodnik do kolorowania, uzupełniania i malowania – przybliża sylwetki dwóch znanych polskich poetów.
W każdej grze weźmie udział maksymalnie 30 dzieci z rodzicami lub opiekunami. Zapisy są prowadzone drogą mejlową pod adresem zapisy@bajkamipowarszawie.waw.pl. Liczy się kolejność zapisów.

Każdy uczestnik gry otrzyma na starcie nasz przewodnik, a jego zadaniem będzie wykonanie 15 zadań powiązanych z życiem i twórczością wybranego poety. Książka zawiera także ciekawostki i wskazówki dotyczące trasy.
Będziemy podążać śladami Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry, ponieważ 2013 jest rokiem tych poetów. W bieżącym roku obchodzimy 220. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry oraz 60. rocznicę śmierci Juliana Tuwima, a jednocześnie 100. rocznicę jego debiutu literackiego.

www.bajkamipowarszawie.waw.pl

Uwaga!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania 3 książki „Śladami Tuwima i Fredry po Warszawie" – w każdej znajdują się zadania do wykonania (do malowania, uzupełnienia, rysowania) powiązane z życiem i twórczością poetów oraz wskazówkami dotyczącymi trasy zwiedzania. Z jednej strony książki znajdują się zagadki dotyczące Fredry, a z drugiej Tuwima.

Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie "Gry miejskie") do czwartku 18 lipca do godziny 15.00 na adres joannaw@miastodzieci.pl wraz z imieniem i nazwiskiem oraz  odpowiedzią na pytanie: Jacy poeci są patronami roku 2013? (podajcie przynajmniej dwóch).

*Wśród zgłoszeń mailowych – wylosujemy 3 nazwiska. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁 Nagrody prześle Fundacja Aktywni Uczestnicy.