„Bajeczki nie tylko dla Majeczki” – spotkanie autorskie i promocja książki w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie mapa

sobota 10.12.2016

Spotkanie autorskie i promocja książki

FiKa zaprasza na premierę oraz spotkanie autorskie książki „Bajeczki nie tylko dla Majeczki”. Książka to piętnaście wyjątkowych historii, mnóstwo psychologii pozytywnej, moc oryginalnych ilustracji i dużo, dużo miłości! Nasze mądre bajki z dobrą puentą powstały w wyniku współpracy mamy z sześcioletnią córeczką. Mama – Dorota Kościukiewicz-Markowska historie spisała, a córeczka – Maja Markowska je ilustrowała. W ten sposób powstał niezwykły kolaż doświadczenia dorosłego ze spontanicznością małego dziecka. Najlepszy eliksir nie tylko na wieczorne zasypianie!

Kiedy ostatnio czytałeś dziecku bajkę? A kiedy ostatnio czytałeś bajkę sobie, ot tak, po prostu dla przyjemności? Spróbuj. Może przekonasz się, że w pozornie banalnej historyjce skrywa się jakaś prawda warta jej odkrycia…

Bajki i baśnie od zawsze stanowią skarbiec mądrości. Uczą rozumienia zachowań i motywacji, pozwalają zgłębiać tajniki ludzkiej psychiki. Psychologia pozytywna korzysta z metafor i bajek, bo stanowią niezwykle poręczne narzędzie obrazowania. Pozwalają w prosty, a jednocześnie życiowy sposób przedstawić abstrakcyjne pojęcia i hipotetyczne sytuacje. Dzięki nim o wiele łatwiej zrozumieć podstawy teoretyczne i odnieść je do prawdziwych zdarzeń.

„Bajeczki nie tylko dla Majeczki” to pierwszy zbiór bajek opartych w całości na idei psychologii pozytywnej. Ich autorką jest Dorota Kościukiewicz-Markowska, absolwentka psychologii pozytywnej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Autorka jest nauczycielką medytacji uważności, założycielką szczecińskiej Szkoły Szczęścia, twórczynią oraz kierownikiem badań naukowych nad roczną medytacją uważności „Medytacja365”, a więc zdecydowanie zna się na rzeczy.

Prywatnie jest również pisarką i mamą sześcioletniej Mai, która niewątpliwie miała swój wkład w powstanie całej kolekcji niezwykłych bajek.

 

sobota 10/12/2016 16:00

 

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

Więcej

Adres:

ul. Staromłyńska 27
70-561 Szczecin


Kontakt:

(+48) 091/ 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
http://www.muzeum.szczecin.pl
facebook