Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Jadzia Pętelka

Awantura o Warszawę. Zmień swoje podwórko!

📅 środa 10.04.2013
Awantura o Warszawę. Zmień swoje podwórko!

Dyskusja odbędzie się 10 kwietnia (środa) w godzinach 18:00-19:30 w MaMa Cafe (siedzibie Fundacji MaMa) przy ul. Wilczej 27 b w Warszawie.

Moje podwórko, a wspólna sprawa

Awantura o Warszawę to cykl spotkań, gdzie głównym tematem jest nasze miasto. Wszyscy jesteśmy ekspertami/tkami, każdy ma prawo do wypowiedzi. W każdą drugą środę miesiąca kłócimy się o wizję stolicy i jej przyszłość.

Kolejne spotkanie to otwarta dyskusja o tym, jakie znaczenia oraz rolę odgrywają podwórka w naszym codziennym życiu. Co możemy zrobić by żyło się nam na nich lepiej? Jak zjednoczyć siły w wspólnym tworzeniu i renowacji warszawskiego podwórka?

Odpowiemy sobie na pytania:

– Czym jest podwórko?

– Czyją własnością jest podwórko? Kto ma do niego prawo?

– Jakie znaczenie dla funkcjonowania miasta mają nasze podwórka?

– Jakie są „dobre przykłady" podwórek?

– Co zrobić by ożywić własne podwórko? ćwiczenie w terenie!

– Kto jest naszym sprzymierzeńcem, a kto nim może być?

Zaproszeni goście

Fundacja MaMa zaprasza do udziału w dyskusjach specjalnych gości zajmujących się tematyką miejską. W dyskusji Zmień swoje podwórko! Dyskusja o tym jak rozpocząć zmianę warszawskiego podwórka, weźmie udział Ludwika Ignatowicz, Stowarzyszenie Odblokuj.