Weleda
Weleda Baby

Audycja muzyczna w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot „Pory roku”

Opera Leśna w Sopocie, ul. St. Moniuszki, Sopot
📅 środa 01.06.2016
audycje_muzyczne_PFK_1czerwca

Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna

1 czerwca 2016, godz. 10.00

Cele audycji realizowane są poprzez śpiew, grę na instrumentach, ruch, elementy tworzenia, ale głównie – poprzez słuchanie muzyki.

Spotkania adresowane są do najmłodszych odbiorców, dzieci od 3 do 10 lat, a więc do przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Dobór słuchaczy jest przemyślany i zasadny, gdyż właśnie wczesne lata decydują o późniejszych zainteresowaniach i zamiłowaniu do muzyki oraz tworzą bagaż doświadczeń na całe życie.

Umuzykalnianie i rozwijanie zainteresowań muzycznych u dzieci odbywa się poprzez prezentację utworów muzycznych polskich i zagranicznych kompozytorów, zapoznawanie z brzmieniem i budową instrumentów, naukę i śpiew piosenek, realizację prostych układów rytmicznych i improwizację ruchową do muzyki. Naczelnym zadaniem audycji jest wzbogacanie doświadczeń słuchowych dzieci, dlatego są one projektowane z wykorzystaniem metod umuzykalniania uznanych autorytetów, takich jak: Zoltan Kodaly, Carl Orff, Emil Jaques-Dalcroze. Autorzy koncertów wykorzystują również metodę „aktywnego słuchania muzyki”, polegającą na włączaniu do prezentowanych utworów elementów ruchu, form fabularyzacji, a także gry na instrumentach i melorecytacji. Oprócz doznań czysto muzycznych dzieciom przekazywane są wiadomości o muzyce i kulturze muzycznej. Zdobywana wiedza poparta doświadczeniem, jakim jest słuchanie i odtwarzanie muzyki, staje się źródłem rozwoju intelektualnego oraz rozbudzania zainteresowań estetycznych.

Program: Antonio Vivaldi – fragmenty z Czterech Pór Roku, muzyka ilustracyjna, onomatopeiczna, np. ptaszki, burza, grzmoty i błyskawice, wiatr, ucieczka zwierzyny

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Obsada: Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Ariel Ludwiczak – dyrygent
Prowadzenie: Honorata Glaza Gulgowska i Ewelina Boesche Kopczyńska

Bilety w cenie 10 zł.

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja tel. 58 555 84 53, hjasiewicz@bart.sopot.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopotu.

Patronat medialny: Miasto Dzieci, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl
Sponsor: Ziaja