Weleda

Atrakcje w Trójmieście

📅 piątek 21.05.2010 do niedziela 23.05.2010
Atrakcje w Trójmieście

W programie II Bursztynowego Tygodnia wiele atrakcji:

14 maja obowiązkowo trzeba zajrzeć do serca światowej stolicy bursztynu – Muzeum Bursztynu. O godz. 18.00 odbędzie się tam wernisaż wystawy „Gdańsk w bursztynowym obiektywie"

17 maja to początek międzynarodowych warsztatów bursztynniczych Gdańsk 2010 – w tym roku zaprosiliśmy wspólnie z Biurem Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016 hiszpańskie projektantki i projektantów biżuterii z Cordoby i Murcii.

18 maja w Nowym Ratuszu, przy ul. Wały Jagiellońskie 1 odbędzie się konferencja podsumowująca I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bursztynie, a po niej sztuka teatralna pt. „Oskarżony B.B."

19 maja o godz. 10.00 – uroczyste otwarcie II Forum Miast Szlaku Bursztynowego.
Przybędą oficjalne delegacje z Ukrainy, Bremy, Stuttgartu i Wilna, ale także Kalisza, Wrocławia i Zabrza, dyrektorzy placówek muzealnych z Wiednia i Berlina, ale również burmistrzowie Grodziska Mazowieckiego i Kazimierza nad Wisłą.

21 maja w godz. 11.00-15.00 zapraszamy do budynku Nowego Ratusza na otwarte dla publiczności seminarium Światowej Rady Bursztynu „Bursztyn we współczesnym jubilerstwie, mediach i sztuce".

22 maja, godz. 18.00 odbędzie się uroczyste zakończenie międzynarodowych warsztatów bursztynniczych w siedzibie Biura Gdańsk Europejskiej Stolicy Kultury 2016, przy ul. Długi Targ 39/40. Swoją obecność zapowiedziały Ambasadorowe Bursztynu: Lidia Popiel i Monika Richardson. Będą przekąski i muzyka na żywo.

I wreszcie 23 maja zapraszamy do udziału w Bursztynowej Paradzie, która ruszy o godz. 11.30 spod Muzeum Bursztynu. W programie:
– przejazd repliki wozu starożytnych kupców rzymskich wykonany przez Muzeum Ziemi Kaliskiej
– udział młodzieży z miast nad Motławą i Prosną przebranej w stroje stylizowane na pochodzące ze starożytnego Rzymu.
– starożytne Alegorie, które na co dzień można podziwiać na Złotej Bramie
oraz liczny tłum miłośników bursztynu!

ZAPRASZAMY!

źródło www.gdansk.pl