Weleda

📅 piątek 23.04.2010 do niedziela 25.04.2010
Atrakcje w Trójmieście
POKAZY FILMÓW EKSTREMALNYCH

23 i 24 kwietnia (piątek – sobota) w biurze festiwalowym, zlokalizowanym w siedzibie biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przy ul. Długi Targ 39/40, odbędą się pokazy filmów zgłoszonych na konkurs 8. Festiwalu "Zajawka". Po pokazach będzie można oddać swój głos na FILM PUBLICZNOŚCI. Na głosujących czekają aktracyjne nagrody!

WYSTAWA EKSTREMALNYCH ZDJĘĆ

Wystawa zdjęć zgłoszonych do konkursu "Extremalny Gdańsk" będzie otwarta przez cały festiwalowy weekend.

EKSTREMALNE MIASTECZKO SPORTOWE

24 i 25 kwietnia (sobota-niedziela) od godziny 12:00 na amatorów sportów ekstremalnych, czeka otwarta przestrzeń festiwalu na Długim Targu. A w niej atrakcje:

• ścianka wspinaczkowa
• tor seagwayów
• paintball
• oddychanie przez akwalung
• kula sferyczna

UROCZYSTA FESTIWALOWA GALA

25 kwietnia o godz. 17:00 na scenie przy Długim Targu odbędzie się uroczysta gala 8. Festiwalu "Zajawka", podczas której zwycięzcom zostaną wręczone nagrody: w tym: aparaty fotograficzne, zaproszenia na skok spadochronowy, kurs nurkowania, deski skimboardowe, deski rollersurfer, akcesoria sportowe, kosmetyki i inne.

Wydarzeniom festiwalowym towarzyszyć będą pokazy przygotowane przez gości specjalnych:

Young Flava – zespół bboyingowy z Pruszcza Gdańskiego, młodzi tancerze (najmłodszy bboy ma 13 lat, najstarszy 20), którzy trenują zaledwie kilka lat, ale już mają na koncie liczne nagrody zarówno rangi lokalnej jak i ogólnopolskiej, ich ostatnim osiągnięciem jest II miejsce w Sztewite Jam w Toruniu (3 kwietnia 2010); wiecej informacji: youngflava.webnode.com/o-nas

Krystian Herba, który zaprezentuje się w trialu rowerowym; Krystian Herba jest wielokrotnie nagradzanym zawodnikiem, stawał na podium ponad 70 razy, w tym zdobywając Puchar Polski w 1999 roku; wiecej informacji: krystianherba.net

a 25 kwietnia o godz. 15.00 – spotkanie i prezentacje filmów z wypraw syberyjskich, w biurze festiwalowym przygotuje:

Romuald Koperski – podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy, pisarz, dziennikarz, fotograf, nurek oraz muzyk pianista, zagrał "Najdłuższy koncert fortepianowy", bijąc rekord Guinessa; podczas spotkania opowie o swoich extremalnych sportowych przygodach i zaprezentuje filmy z wypraw; wiecej informacji: romualdkoperski.pl

{{moduly ntltresc}}

O Festiwalu:

Głównym założeniem Festiwalu Filmów Sportów Extremalnych "Zajawka" jest promocja młodych twórców o dużym potencjale artystycznym oraz rozpowszechnienie ducha sportów ekstremalnych jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.

W ramach 8. edycji do organizatorów spłynęło ponad 70 filmów konkursowych z całej Polski i Europy, z których jury wybrało te najbardziej ekstremalne.

O laur walczyły także zdjęcia zgłoszone do konkursu "Extremalny Gdańsk", których autorzy uchwycili pasję i zaangażowanie młodych ludzi podczas ich wyczynów sportowych oraz przedstawili Gdańsk jako miasto aktywne. Jury wyróżniło trzy z nich.

W tegorocznych obradach festiwalowych uczestniczyli: Jakub Miciński, Romuald Koperski, Marcin Sylwańczyk, Maciej Kosycarz, Magdalena Kunicka-Paszkiewicz, Yach Paszkiewicz.

Organizatorzy Festiwalu to: Fundacja "Bursztynowe Oko", Miasto Gdańsk i Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat.

Więcej na: www.festiwalzajawka.com.pl

Zapraszamy!