Atrakcje Na Wakacje w Centrum Hewelianum!

Centrum Hewelianum, Gradowa, Gdańsk
📅 piątek 19.08.2016 do piątek 26.08.2016
atrakcje na wakacje w Hewelianum 2016

Już są!!! Upragnione, wyczekane, najlepsze… Teraz tylko trzeba dobrze zaplanować każdy dzień, tak by wykorzystać letnie promienie Słońca, wolny czas, leniwe poranki, długie dni, ciepłe noce i widoki spadających gwiazd! Tylko uwaga, tegoroczne lato będzie niezwykle gorące – w gdańskim centrum nauki z powodu ilości atrakcji. Interaktywne wystawy stałe, nowa wystawa czasowa, dedykowany „maluchom” kreatywny plac zabaw, astronomiczne ciekawostki, czy nocne spotkania z duchami fortu! Wakacje, czas START!

W PROGRAMIE ”ATRAKCJI NA WAKACJE”:

PAKIET CZTERECH INTERAKTYWNYCH WYSTAW CENTRUM HEWELIANUM

DOOKOŁA ŚWIATA, Z ENERGIĄ!, ŁAMIGŁÓWKA, ZABAWY Z HISTORIĄ

Kiedy? Całe wakacje – od wtorku do niedzieli

Dla kogo? Dla starszych i młodszych

Bilety? 9,00 zł (bilet ulgowy)/ 13,00 zł (bilet normalny)/ 30,00 zł (bilet rodzinny)/
6,00 zł – 8,00 zł (bilet grupowy)

Czy da się połączyć wakacje z nauką? Tak! W Centrum Hewelianum nie ma czasu na nudę. To tutaj można wyruszyć w podróż po wszystkich kontynentach świata, zaprzyjaźnić się
z królową nauk – matematyką, przeżyć przygodę z fizyką, naładować się pozytywnie reenergią oraz poznać tajniki wojskowości.

GWIEZDNE PROJEKCJE W MOBILNYM PLANETARIUM

MAŁE ABC” –  film animowany

Kiedy? Całe wakacje – wtorek, czwartek, sobota, niedziela

Bilety? 5,00 zł (bilet normalny/ bilet ulgowy)

Film animowany „Małe ABC” opowiada o niezwykłych zjawiskach na niebie. Jednym z nich jest zaćmienie – czy wiecie, że wtedy w środku dnia można zobaczyć na niebie gwiazdy?
A wiecie czym są meteoryty? Na te i inne pytania odpowie dzielny bohater filmu,
który zabierze Was w niezwykłą podróż!

GWIEZDNE DROGOWSKAZY

pokaz astronomiczny

Kiedy? Od 29 czerwca do 29 lipca: środa i piątek

Bilety? 5,00 zł (bilet normalny/ bilet ulgowy)

Za pomocą obrotowych map nieba będzie można nauczyć się na nim dobrze orientować. Poszukać znanych obiektów i ustalić ich położenie. Dzięki temu kiedy następnym razem spojrzycie na nocne niebo, będziecie mogli pochwalić się niecodzienną umiejętnością!

KOSMICZNA PROGNOZA POGODY NA WAKACJE

pokaz astronomiczny

Kiedy?  Od 3 sierpnia do 26 sierpnia: środa i piątek

Bilety? 5,00 zł (bilet normalny/ bilet ulgowy)

Wyobraźcie sobie, że w czasie wakacji zwiedzacie Układ Słoneczny. Jaką pogodę tam zastaniecie? Jakie ubrania powinniście spakować? Czy będzie upalnie czy zimno, słonecznie czy pochmurno, a może wietrznie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania będzie można uzyskać podczas ekscytującej podróży międzyplanetarnej.

RUCH W SAMO POŁUDNIE

zwiedzanie”Galerii ruchu”

Kiedy? Całe wakacje – od wtorku do piątku

O której? 12:00

Informacja na temat biletów grupowych pod nr tel.: (58) 742 33 52

Czy możemy zobaczyć cząsteczki przybywające z kosmosu? Tak! Czy możemy wprowadzić most w rezonans? Tak! Czy możemy zbadać szybkość reakcji naszego oka? Tak! Będziecie mogli też zrobić wiele innych ciekawych rzeczy związanych z ruchem, który niezmiennie trwa wokół nas. Ruszajcie więc na spotkanie z ruchem do „Galerii ruchu” – w samo południe.

ZABAWY W LABORATORIUM PANA KLEKSA

naukowe potyczki

Kiedy? Całe wakacje

O której? 10:30, 12:30, 14:30, 16:30

Dla kogo? Dla dzieci

Bilety? 10,00 zł (bilet ulgowy)/ 12,00 zł (bilet normalny)/ 8,00 ( bilet grupowy)

Magiczna przestrzeń wyczarowana niczym z bajki. To tu można wejść do wielkiego kłębka nici i spotkać Kaczkę Dziwaczkę, zanurzyć się w podwodnej krainie pełnej niesamowitych gatunków ryb, a potem pomaszerować do Kuchni Pana Kleksa i wziąć udział w… naukowych potyczkach.

LIPIEC:

Chemiczne czary-mary – wtorek, czwartek, sobota

Elektryzujące doświadczenia – środa, piątek, niedziela

SIERPIEŃ:

Kolorowo… naukowo! – wtorek, czwartek, sobota

Magnetyczne sztuczki – środa, piątek, niedziela

WSZYSTKO JEST LICZBĄ

interaktywna wystawa czasowa

START OD 29 CZERWCA

Kiedy?  Całe wakacje (start: 29 czerwca) – od wtorku do niedzieli

Dla kogo? Dla starszych i młodszych

Bilety? 5,00 zł (bilet normalny/ bilet ulgowy)/ 4,00 zł (bilet grupowy)/ bezpłatnie – z biletem wstępu na interaktywne wystawy Centrum Hewelianum („Dookoła Świata”, „Z energią!”,, Łamigłówka”, „Zabawy z Historią”)

Liczby, dużo liczb i jeszcze więcej! W grafach, maszynach, w muzyce, po prostu wszędzie. Zmierz się z ciekawymi zagadkami i zobacz jak komputery kodują informacje!

W DŻUNGLI WYOBRAŹNI

kreatywny plac zabaw

START OD 1. LIPCA

Kiedy? Całe wakacje (start: 1 lipca) – od wtorku do niedzieli

Dla kogo? Dla dzieci

Bilety? 5,00 zł (bilet dla dziecka + 1 opiekun bezpłatnie)/ 4,00 zł (bilet grupowy)/ bezpłatnie
– z biletem wstępu do „Laboratorium Pana Kleksa”

Klocki! Dużo klocków… małe, większe, gigantyczne… zbuduj z nich krokodyla, małpkę, słonia lub egzotycznego ptaka. W dżungli wyobraźni wszystko jest możliwe!

PLENEROWE OBSERWACJE ASTRONOMICZNE

SPOJRZENIE NA SŁOŃCE – przez profesjonalny teleskop

START OD 5. LIPCA

Kiedy? Lipiec i sierpień

Bilety? W ramach biletów wstępu do Centrum Hewelianum

UWAGA! Atrakcja uzależniona od pogody!

Na Słońce patrzeć gołym okiem nie wolno. Na szczęście Centrum Hewelianum posiada profesjonalny teleskop, dzięki któremu można bezpiecznie oglądać najbliższą nam gwiazdę! Czy wiecie czym są plamy, pojaśnienia i protuberancje? Obserwacje prowadzone przez astronoma wyjaśnią wiele zagadkowych kwestii związanych z Układem Słonecznym.

Te wszystkie atrakcje czekają w te wakacje w Centrum Hewelianum!

Zieleń wokół, świeże powietrze i cudowne widoki z Góry Gradowej.

Miasto latem zapowiada się cudownie!