Jadzia Pętelka

Atrakcje na Dzień Dziecka dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 02.06.2012 do niedziela 03.06.2012
Atrakcje na Dzień Dziecka dla Dzieci w Poznaniu

Tym razem hasłem przewodnim imprezy są królowie i biskupi. Były to niewątpliwie najważniejsze i najbardziej wpływowe postaci średniowiecznej Europy. Obaj reprezentowali władzę, która w ówczesnym przekonaniu, wyrażonym wcześniej przez świętego Pawła z Tarsu, pochodziła od Boga.

Podczas kolejnego spotkania ze średniowieczem, poznamy problemy ówczesnego państwa i Kościoła, sprawy, o które troszczyli się władcy. Dowiemy się, w jaki sposób sprawowali rządy, jakimi kierowali się ideami, jak żyli, podróżowali i mieszkali. Zetkniemy się również z atmosferą królewskiego dworu i obowiązującym tam ceremoniałem. Spotkamy też jego poddanych – wojów i rycerzy, kupców, kmieci i rzemieślników, mnichów i kapłanów, a także muzykantów i kuglarzy. Posłuchamy ciekawych wykładów, obejrzymy interesujące wystawy, zwiedzimy piękny klasztor i wybierzemy się na grodzisko, które było świadkiem narodzin państwa polskiego.

Ląd na Wartą jest miejscem pięknym i niezwykłym. Często odwiedzali go królowie i biskupi. Goszcząc w tutejszym grodzie, a później w klasztorze, niejednokrotnie podejmowali decyzje w sprawach ważnych dla państwa i Kościoła. Troszczyli się również o lokalną społeczność. Warto więc tu przyjechać, gdyż będziecie się bawić i uczyć w dobrym towarzystwie. Przygotowaliśmy atrakcje na dorosłych i dzieci. Przyjedźcie na VIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą – przyjmiemy Was po królewsku!

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Słupcy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Fundacja "Unia Nadwarciańska", Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Fundacja "Patrimonium" w Poznaniu, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich – Oddział w Poznaniu, Urząd Gminy w Lądku, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie oraz Urząd Miasta i Gminy w Zagórowie.

Szczegółowy program atrakcji dostępny na naszej stronie internetowej: muzarp.poznan.pl