Weleda

Atrakcje dla rodzin w Trójmieście

📅 niedziela 19.09.2010
Atrakcje dla rodzin w Trójmieście

Zaprasza na nie Ośrodek Badań Latynoamerykańskich.

Wstęp wolny.

Uczestnicy spotkania otrzymają mapę Ameryki Południowej i na podstawie krótkich ciekawostek (przedstawianych przez aktorkę Małgorzatę Budzińską) nanosić będą odpowiednie symbole na kontury kontynentu. W drugiej części spotkania zaplanowano rodzinne układanie nietypowych puzzli.

Spotkania zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat, ale te młodsze i starsze także spędzą czas interesująco.

Spotkania "Palcem po mapie" odbywać się będą do końca roku, raz w miesiącu (z wyjątkiem wakacji) – zawsze w niedzielę od godz. 12.30: 18 kwietnia, 16 maja, 13 czerwca, 19 września, 17 października, 21 listopada i 5 grudnia.

——————————————————-

Tym razem uczestnicy odwiedzą Ziemie Ognistą, zobaczą najkrócej śpiące ssaki na ziemi i sprawdzą, jak działa "przedszkole" u flamingów. Będzie można także dowiedzieć się m.in. jak Inkowie, nie mając pociągów ani samochodów, dostarczali ekspresowe przesyłki i gdzie burze zdarzają się kilka razy w tygodniu i trwają nawet 10 godzin. A w drugiej części imprezy – rodzinne układanie puzzli.

——————————————————

Daj szansę dziecku zainteresować się światem!

Projekt dofinansowuje Miasto Gdynia.

Ośrodek Badań Latynoamerykańskich jest stowarzyszeniem osób zainteresowanych tym regionem świata, które chcą dzielić się swoją pasją z innymi.

Strona internetowa stowarzyszenia: www.obl.com.pl

Kontakt: Małgorzata Czech, Sekretarz Ośrodka Badań Latynoamerykańskich, tel. 601 640 968, e-mail: obl@obl.com.pl

źródło www.gdynia.pl

{{moduly ntltresc}}