Królik i Misia

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

📅 sobota 13.06.2015
Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 2,5 tysiąca uczniów i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe. Najmłodszymi uczestnikami w 6-letniej historii organizacji imprezy byli uczniowie I klasy podstawowej.

Tegoroczna edycja, która odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, będzie miała dodatkowo wymiar międzynarodowy – do udziału zostały zaproszone szkoły z miast partnerskich Poznania- udział potwierdziły: Brno (Czechy), Gyor (Węgry), Hanover (Niemcy) oraz Bratysława (Słowacja). W sumie
w zawodach wystartuje 38 osad – ponad 400 dzieci.

I Poznań Canoe Challenge – to I Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla amatorów.
Na starcie stanie jednocześnie 160 osób – 80 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie.

Uczestnicy będą mieli do pokonania pięć okrążeń po 1200 metrów każde, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć.
Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium!
Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! Na liście startowej pozostało już tylko 10 wolnych miejsc.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 13 czerwca 2015 r. w godz. 8.30 – 15.00

Zgłoszenia:
Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl
Strona internetowa: www.poznanskiedragony.pl

Do udziału w imprezie zapraszają:
Przemysław Babiarz, Piotr Reiss, Grzegorz Kotowicz
oraz Tomasz Wolny i Monika Zamachowska (Richardson)
Poznańskie Dragony 2015 to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.

Organizator: Maciej Młodzik, Klub Sportowy Stomil Poznań;
Partner strategiczny: Program Lider Animator
Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., WZKaj
Patronat: Prezydent Miasta Poznania,
Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Podium-Czerwonak, Komputronik, Drukarnia Drukma, Firma Lajkonik, Restauracja TROJKA, KKS Lech Poznań, Zespół Animatorów – Kinimodo, Multikino Malta, Toyota, Komplet Polska, Naleśnikarnia Gramofon, Anima Films, Olandia, Malta Ski, Green Hotel, Cityzen, Osiedle Młodych, Toyota Fietz Poznań, Pacha Poznań
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu: Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Rady Osiedla Rataje oraz Urzędu Marszałkowskiego Woj. WLKP.

W sprawie wszelkich zapytań dotyczących uczestnictwa prosimy o kontakt.

Maciej Młodzik
Mobile 510 866 354