Atrakcje dla rodzin

niedziela 07.09.2014

Atrakcje dla rodzin

Europejskie Dni Dziedzictwa, w Rezerwacje Archeologicznym Gród w Grzybowie w 2014 roku.
7 września 2014 r. w Grodzie w Grzybowie, pod hasłem ZABYTEK ARCHEOLOICZNY – DZIEDZICTWO – ŻRÓDŁO TOŻSAMOŚCI, odbędą się już piąte grzybowskie edd. Podczas pikniku edukacyjnego będziemy poznawać historię państwa Piastów, historię Grzybowa i uczestniczyć w codziennym życiu mieszkańców grodu w X-XII wieku.

Zapraszamy do gier i zabaw terenowych, podczas których uczestnicy po przez zabytki archeologiczne będą poznawać historię piastowskiego grodu i życie codzienne we wczesnym średniowieczu.

Gry-questy pozwolą ożywić nieznane przedmioty, zabawki dzieciństwa i poznać zapomniane tradycje. W zagrodzie edukacyjnej zamieszkają odtwórcy historyczni prezentując pokazy zajęć i rzemiosł, które już dawno zaniknęły, oraz pokazy życia rodzinnego i obozowego. Przestrzeń grodu stanie się wielką salą edukacyjną gdzie będzie trwała wyjątkowa lekcja historii. Można będzie z przewodnikiem zwiedzić wystawę archeologiczną Gród Grzybowo – między plemieniem a państwem.

WSTĘP do muzeum dla dzieci i młodzieży do lat 12, będzie BEZPŁATNY.

ZAPRASZAMY od godz. 10:00 do 18:00.

Z www.edd2014: temat tegoroczny Dziedzictwo- źródło tożsamości, ma charakter niezwykle uniwersalny, dzięki czemu może być interpretowany i powiązany z wieloma aspektami, które czerpią z naszej wspólnej przeszłości, poczucia przynależności i związku z historią, językiem, tradycją, czy rodziną.

Europejskie Dni Dziedzictwa są inicjatywą społeczną i edukacyjną, zapoczątkowaną decyzją Rady Europy w 1991 roku. Polska jest stałym i aktywnym uczestnikiem od roku 1993. Wszelkie działania w kraju koordynowane są przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. W 2014 roku odbędzie się już XXII edycja tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pierwszych Piastów

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

  Program edukacyjny Muzeum jest prezentacją podstaw praktycznych rozwiązań dydaktycznych, dotyczących edukacji historycznej, regionalnej i społecznej, realizowany będzie od 17 kwietnia. Ideą programu jest rozwijanie u dzieci umiejętności kreatywnego myślenia, wzbudzenie zainteresowania przeszłością sprzed 1000 - …

Więcej

Adres:

Dziekanowice 32
62-261 Lednogóra


Kontakt:

(061) 427 50 10
sekretariat@lednicamuzeum.pl
http://www.lednica.pl
facebook

Zobacz także