Atrakcje dla rodzin

niedziela 20.07.2014

Atrakcje dla rodzin

Rezerwat Archeologiczny w Gieczu zaprasza na spotkanie z cyklu „Letnie o Piastach bajanie…”.
W niedzielne popołudnie 20 lipca 2014 r. rekonstrukcja osady średniowiecznej przy Grodzie Wczesnopiastowskim w Gieczu „ożyje” za sprawą grup odtwórstwa historycznego.

 

Od godziny 14.00 do 19.00 będzie można podpatrzeć pracę garncarza, kowala czy tkaczki, dowiedzieć się, czym zajmował się garbarz, snycerz lub szczytnik, a także porozmawiać na temat naturalnych sposobów farbowania tkanin czy różnorodności zastosowania ziół. W tym czasie młodsi uczestnicy pikniku będę mieli okazję spróbować swoich sił w różnych turniejach i grach zręcznościowych.

Ok. godz. 18.30 rozpocznie się inscenizacja historyczna „Wygnanie Ody", oparta na relacji kronikarza Thietmara z Merseburga, która przybliży drogę Bolesława Chrobrego do objęcia tronu . Będzie to już drugie spotkanie w Gieczu inspirowane fragmentami średniowiecznych kronik – w ubiegłym roku, w dniu Jubileuszu 50-lecia Rezerwatu Archeologicznego, przedstawiliśmy zajęcie grodu przez księcia czeskiego Brzetysława oparte na zapiskach w kronice Kosmasa.

Zakończeniem dnia pełnego wrażeń będzie koncert zespołu Yggdrasill.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (tzw. Małe Projekty).

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pierwszych Piastów

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

  Program edukacyjny Muzeum jest prezentacją podstaw praktycznych rozwiązań dydaktycznych, dotyczących edukacji historycznej, regionalnej i społecznej, realizowany będzie od 17 kwietnia. Ideą programu jest rozwijanie u dzieci umiejętności kreatywnego myślenia, wzbudzenie zainteresowania przeszłością sprzed 1000 - …

Więcej

Adres:

Dziekanowice 32
62-261 Lednogóra


Kontakt:

(061) 427 50 10
sekretariat@lednicamuzeum.pl
http://www.lednica.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także