Weleda

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 25.09.2010 do niedziela 26.09.2010
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu
Swoje funkcjonowanie rozpoczęła również Kolejka Parkowa Maltanka. Kursująca pomiędzy Śródką a Nowym Zoo wąskotorówka w tym sezonie zostanie poprowadzona przez nową lokomotywę. Będzie też miała więcej wagoników.
Już od najbliższej niedzieli Poznaniacy i osoby goszczące w naszym mieście będą miały okazję zobaczyć Poznań z okien nietypowego pojazdu. Zabytkowa bimba oraz autobus Jelcz "ogórek" powracają na trasy linii turystycznych 0 i 100. W tym roku kursować będą aż do końca września. Trasy poprowadzone zostały najciekawszymi zakątkami miasta. Podczas przejazdu posłuchać będzie można ciekawych opowieści na temat mijanych obiektów. Obsługę stanowić będą członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, ubrani w historyczne mundury tramwajarskie.

Na trasę powraca również Maltanka – jedna z ostatnich w Polsce kolejek wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Dzięki swej malowniczej trasie wzdłuż jeziora maltańskiego i docieraniu w pobliże ogrodu zoologicznego, kolejka z pewnością zapewni użytkownikom moc niezapomnianych przeżyć.

Linie turystyczne nr 0 i 100
Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Zabytkowy autobus kursuje od 2005 roku. Pojazdy na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin.

W sezonie 2010 linie 0 i 100 kursować będą od 25 kwietnia do 26 września, w każdą niedzielę. Odjazdy sprzed bramy zajezdni przy ul. Gajowej o pełnych godzinach, od 13 do 17.

Kolejka Parkowa Maltanka

Oficjalne otwarcie "Maltanki" nastąpiło w dniu 21 lipca 1972 roku. Od tego czasu eksploatację kolejki prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, a kolejka kursuje na trasie od ronda Śródka do Nowego ZOO.

W sezonie 2010 Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie do końca września, od 10.00 do 19.00 co godzinę w dni powszednie i co pół godziny w dni wolne od pracy. Na trasie Maltanki najczęściej spotkać można skład prowadzony przez lokomotywę spalinową. W wybrane weekendy pojawi się również zabytkowy Parowóz Borsig z 1925 roku.

Maltanka – rozkład jazdy

Stacja Maltanka: