Królik i Misia

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 17.01.2015
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Do tej pory w przeglądzie wzięło udział blisko 200 młodych gitarzystów z kilkunastu szkółek gitarowych w Wielkopolsce, którym wręczono ponad 30 statuetek laureatów.

Organizatorem przeglądu od jego pierwszej edycji jest Studium muzyczne Świat Gitary z Poznania oraz Ognisko muzyczne Joanny Kretkowskiej z Suchego Lasu. Od czterech lat Kolędowanie organizowane jest w gościnnych prograch ODK Pod Lipami.

Tegoroczną edycję swoim patronatem i opieką objęła Fundacja Muzyka i pasja. W Jury piątej edycji przeglądu zasiądą: wokalistka Jolanta Kosicka, nauczyciel gitary, wykładowca Akademii Muzycznej Przemysław Dybizbański oraz gitarzysta Łukasz Kaczmarek.

Uczestnicy Kolędowania prezentują przygotowane kolędy i pastorałki w czterech kategoriach: gitara solo (z podziałem na wiek), wokal solo z akompaniamentem gitarowym, zespoły gitarowe jednorodne i zespoły gitarowe z wokalem.

Jury Kolędowania ocenia przede wszystkim: umiejętność gry na gitarze, opanowanie instrumentu oraz utworu, a także umiejętności wokalne (w wybranych kategoriach). W każdej kategorii Jury może wyłonić laureata, który nagrodzony zostanie specjalną, ręcznie wykonaną statuetką. Tegoroczni laureaci wezmą także udział w specjalnym koncercie kolędowym w studiu Good Time Radio – patrona medialnego piątej edycji Kolędowania.

Jury może również przyznać wyróżnienia. Zarówno laureaci jak i wyróżnieni gitarzyści są nagradzani nutami i akcesoriami gitarowymi niezbędnymi w nauce gry na gitarze. W tym roku nagrody ufundowały firmy: D′Addario, Music Dealer sp.j., wydawnictwo muzyczne Euterpe oraz księgarnia muzyczna Alenuty.pl.

Stałym elementem programu Kolędowania jest również występ Gościa specjalnego. Dotychczas gościliśmy na scenie Carlosa Ramireza, Remigiusza Szumana, Annę Borkowską, Przemysława Śledzia „Śledziuhę".
Każdy z gości koncertuje przed publicznością zgromadzoną na przeglądzie. Uczestnicy Kolędowania mogą w ten sposób poznać różnych gitarzystów, styl ich grania oraz usłyszeć kawałek historii dotyczącej muzycznego rozwoju zaproszonego Gościa. Oczywiście jest też okazja do rozmowy z Gościem, a czasami również do zakupu jego płyty.

Rejestrację uczestników rozpoczynamy o godz. 9:30, przesłuchania natomiast wystartują zaraz po powitaniu czyli o godz. 10.
Na koncert Gościa Specjalnego, którym w tym roku jest gitarzysta fingerstylowy Filip Fiebiger zaprosimy wszystkich ok. godz. 12:30.

Całość zakończy się około godz. 13:30 wręczeniem statuetek oraz wyróżnień. Podczas Kolędowania organizatorzy zapewniają kawę, herbatę, soki i ciastka oraz serdeczną i twórczą atmosferę. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Program oraz Regulamin Kolędowania dostępne są na stronie Studium Świat Gitary: www.swiatgitary.com.pl

Patronat medialny nad imprezą objęły: Good Time Radio, TVK Winogrady oraz portal dla rodziców miastodzieci.pl

Zapraszamy!

os. Zwycięstwa 2i