Jadzia Pętelka

📅 piątek 12.07.2013 do niedziela 14.07.2013
Atrakcje dla Dzieci i rodziców nie tylko w Poznaniu

SPORT
Co roku organizowane w Baborówku imprezy gromadzą najlepszych jeźdźców z całej Polski, Olimpijczyków, Mistrzów Polski i Medalistów Mistrzostw Europy, a także światowej klasy zawodnicy z całej Europy. Wśród zawodników zagranicznych swój udział zgłosiły m.in. reprezentacje Niemiec, Szwecji, Estonii i Litwy.
W tym roku rozegrane zostaną 3 konkursy międzynarodowe CIC*, CIC** oraz CCI** oraz 2 konkursy krajowe CNC L oraz CNC P. Ponadto w ramach międzynarodowego konkursu CCI** zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Młodych Jeźdźców WKKW.
W trakcie Festiwalu Jeździeckiego Baborówko odbędzie się kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW. Ten prestiżowy cykl składa się 6 zawodów eliminacyjnych oraz Finału, który odbędzie się podczas kończących sezon zawodów WKKW w Białym Borze.
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), nazywany koroną sportów jeździeckich, jest szczególnie efektowną dyscypliną. Obejmuje ona wszystkie aspekty sztuki hippicznej: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, kontakt z naturą, wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia – sprawdzian posłuszeństwa, precyzji i elegancji, próby crossu – najbardziej efektownej konkurencji polegającej na pokonywaniu stałych przeszkód w terenie oraz próby skoków przez przeszkody, która jest testem dokładności, techniki i staranności.

12 LIPCA Piątek – 9.00 – 18.00 – UJEŻDŻENIE
13 LIPCA Sobota – 9.00 – 18.00 – CROSS, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci
14 LIPCA Niedziela – 10.00 – 17.00 – SKOKI, ceremonie zwycięzców, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci

PROGRAM DODATKOWY
Oprócz rywalizacji sportowej Organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, publiczność podziwiać będzie mogła liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.
Wszyscy odwiedzający Festiwal będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

POKAZY I ATRKACJE
Sztafeta koń i samochód
Wyścigi zaprzęgów
Pokazy psów
Występy folklorystyczne
Stoiska gastronomiczne
Produkty regionalne i rękodzielnictwo

STREFA DLA DZIECI
Zajęcia sportowe i zręcznościowe – Szamotulski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Program edukacyjny przygotowany przez Policję oraz Nadleśnictwo Pniewy
Zajęcia plastyczne i artystyczne – Szamotulski Ośrodek Kultury
Miasteczko dmuchanych zabaw dla dzieci
Przejażdżki konne

Organizatorzy mają nadzieję, że połączenie rywalizacji sportowej oraz bogatego programu dodatkowego sprawi, iż impreza przybierze charakter rodzinnego pikniku z końmi i będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenie letniego weekendu w Baborówku.
Wstęp dla publiczności we wszystkie dni Festiwalu jest bezpłatny

ORGANIZATOR
Organizatorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko oraz rodzina Święcickich, która w Baborówku oprócz dużego gospodarstwa rolnego, prowadzi Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych znajdują się noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.