Artystyczny Helenów z awangardą w tle – letni piknik

Park Helenów mapa

niedziela 25.06.2017

Artystyczny Helenów z awangardą w tle

Już po raz piąty zapraszamy wszystkich do parku Helenowskiego. W tym roku bawimy się pod hasłem ARTYSTYCZNY HELENÓW Z AWANGARDĄ W TLE. Tegoroczny piknik odbędzie się 25 czerwca 2017 roku, w pierwszą niedzielę lata.

MUZYKA, FOTOGRAFIA I MODA
W pięknej scenerii Parku Helenowskiego tym razem zakróluje AWANGARDA. Na scenie zaprezentują się zespoły i artyści, którzy grają niestandardowo i nowocześnie, eksperymentują dźwiękiem i instrumentami, których używają. Zobaczymy szalony występ Elektrycznego Węgorza, usłyszymy bajkowy synth-pop Sonimiki, zatańczymy oberki z zespołem Odpoczno, a na finał Iza Lach zabierze nas w „Podróż w nieznane”. Zapraszamy też na otwarcie wystawy fotograficznej studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz pokaz inspirowanej awangardową sztuką kolekcji mody zaprojektowanej przez studenta łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

WARSZTATY
Kolejna odsłona cyklu: CHODŹ DO PARKU. JEST LATO.
Podczas tegorocznego pikniku w Helenowie przekonamy się, w jak wielu dziedzinach można na co dzień odnaleźć AWANGARDĘ. Tradycyjnie już, specjaliści pokażą nam, w jaki sposób składać modele origami oraz układać kwiaty tak, aby powstały z nich niezwykłe wianki. Podczas warsztatów muzycznych poświęconych kompozycji utworów współczesnych dowiemy się „co w trawie piszczy”.
Będzie możliwość ozdobienia ulubionej części garderoby za pomocą techniki sitodruku. Podczas warsztatów edukacyjnych, do świata artystycznej AWANGARDY, najmłodszych uczestników zabierze Zaczarowany Ołówek.

KULINARIA / PYSZNIE I ZDROWO

Jak zwykle w Helenowie nie zabraknie różnych pyszności. O nasze kubki smakowe zadbają łódzkie restauracje. Spróbować będzie można zarówno kuchni tradycyjnej – łódzkiej, jak i inspirowanej kuchniami z innych zakątków świata. Poznamy i spróbujemy nieoczywistych połączeń, dania przygotowywane z pewną nutką nowoczesności i alternatywy. Tak się jada tylko w Łodzi!

25 czerwca 2017
SCENA GŁÓWNA
16.00 ROZPOCZĘCIE IMPREZY – otwarcie wystawy fotografii pt. „Subiektywnie” studentów Szkoły Filmowej w Łodzi
16.15 „WIEJSKIE RAPSY, CZYLI AVANT ŻONGLERKI I SKOCZNE OBERKI” – koncert zespołu Odpoczno w składzie Marek Kądziela, Piotr Gwadera, Joanna Gancarczyk i Marcin Lorenc.
17.15 „MODERN JAZZ…” – pokaz tańca w wykonaniu uczniów szkoły tańca Urban Dance Zone
17.30 „PATRICE, I DON’T KNOW” – koncert Sonimiki – Zosi Mikuckiej       z udziałem Agi Gruczek i Marcina Ścierańskiego
18.15 „ĆWICZENIA Z ABSURDU” – pokaz kostiumów Tomasza Ciesielskiego – studenta Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
18.45 SYPANIE PŁATKÓW KWIATÓW POD SCENĄ
19.00 „AWANGARDA DISCO” – koncert Elektrycznego Węgorza
19.50 „…I JAZZ” – pokaz tańca w wykonaniu uczniów szkoły tańca Urban Dance Zone
20.00 „PODRÓŻ W NIEZNANE” premierowe wykonanie utworów z nadchodzącej płyty Izy Lach

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi logo

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

"Centrum Dialogu" jest otwartą, świecką instytucją kultury, działającą ponad podziałami politycznymi. Jej podstawowym celem jest prowadzenie działalności edukacyjno - badawczo - kulturalnej, dotyczącej przede wszystkim: - popularyzowania dorobku różnych kultur. - promowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwaŁodzi, ze …

Więcej

Adres:

91-755 Łódź, ul. Wojska Polskiego 83

Kontakt:

+48 42 636 38 21
biuro@centrumdialogu.com
http://www.centrumdialogu.com
facebook