Czy matematyka ma coś wspólnego ze sztuką? Okazuje się, że tak! To właśnie matematyczne wyliczenia i przyrządy pomagają nam przełożyć trójwymiarową rzeczywistość na płaską powierzchnię płótna. Również skala muzyczna przyjazna dla naszego ucha została utworzona przez matematyka i oparta na prostych proporcjach.
Uczestnicy warsztatów, na które zapraszamy w sobotę, 10 grudnia do Muzeum Górnośląskiego, będą mogli wcielić się w rolę renesansowego malarza wykorzystującego zasady perspektywy, poczuć się jak artysta Vermeer, tworząc obrazy z wykorzystaniem camery obscura, czy też stać się uczniem Pitagorasa odkrywającym przy użyciu monochordu matematyczne zasady tworzenia akordów muzycznych.
Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych. Towarzyszą interaktywnej wystawie Wszystko jest liczbą prezentowanej w Muzeum Górnośląskim do końca tego roku.
Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.
Data: 10 grudnia 2016 (sobota), godz. 12.30
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. W. Korfantego 34
Prowadzący: Anna Rak, Marek Ryś
Koszt: 10 zł/zapisy
Na zdjęciu: fragment wystawy Wszystko jest liczbą, fot. Witalis Szołtys
Muzeum Górnośląskie
Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …
41-902 Bytom
0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl