Arcydziełka! Historia sztuki dla najmłodszych w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie mapa

niedziela 27.11.2016

10 zł

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na najbliższe zajęcia zatytułowane „Portrety, o rety! Rzeźba grecka” odbywające się w ramach projektu Arcydziełka! Historia sztuki dla dzieciaków.

Arcydziełka to cykl niedzielnych spotkań ze sztuką opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–12 lat. W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów i ich twórczość. Każde spotkanie będzie prezentowało jedno zagadnienia z historii sztuki. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne, nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła sztuki. Arcydziełka mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób.

 

Prowadząca: Agata Kamińska

wstęp: 10 zł

a.kaminska@muzeum.szczecin.pl

 

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

Więcej

Adres:

ul. Staromłyńska 27
70-561 Szczecin


Kontakt:

(+48) 091/ 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
http://www.muzeum.szczecin.pl
facebook