Architektoniczne Warsztaty dla Dzieci: KUBIKI PARK-OUT

📅 sobota 07.02.2015
Architektoniczne Warsztaty dla Dzieci: KUBIKI PARK-OUT

Parkingi samochodowe w krajobrazie miasta to martwa pozbawiona życia przestrzeń. Ich obecność niszczy bioróżnorodność wśród roślin i zwierząt, zwiększa ryzyko wystąpienia powodzi, powoduje wzrost zasolenia gleby i zakorkowania ulic miasta.
Zastanówmy się… co by było, gdyby ich nie było?
___________________________________________
Warsztaty architektoniczne ”KUBIKI” to okazja, by w atmosferze beztroskiej zabawy zmierzyć się z małymi i dużymi problemami projektowymi, nad którymi zawodowi architekci, urbaniści i designerzy głowią się od lat.
Celem warsztatów jest zaproszenie dzieci do przygody z architekturą. Uczymy się obserwować świat i wyciągać wnioski. Pytamy i szukamy prostych odpowiedzi. Fantazjujemy, testujemy, doświadczamy. Ćwiczymy wytrwałość i kombinujemy jak koń pod górkę.
W naszych poszukiwaniach nie serwujemy gotowych rozwiązań. Nie odkrywamy ponownie Ameryki. Z szacunkiem słuchamy siebie nawzajem. Działamy zespołowo. Swobodnie materializujemy nasze wizje. Opowiadamy, rysujemy, malujemy, lepimy, kleimy, robimy Coś z niczego.
Podczas zajęć dzieci rozwijają:
– wyobraźnię przestrzenną,
– umiejętności manualne,
– horyzonty w zakresie architektury i urbanistyki,
– koncentrację,
– pracę w grupie.
Poziom zajęć jest dostosowany do indywidualnych predyspozycji każdego dziecka.
W pracy wykorzystujemy materiały z odzysku.
Zajęcia prowadzi projektant i podróżniczka – Anna Czarnota z Krakowa, absolwentka Sztuki Projektowania Krajobrazu na ASP w Poznaniu, twórczyni pierwszego w Europie witrażu wykonanego w technice fusing z zapisem treści w alfabecie Braille′a.
Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 12:00 i potrwają do 14:00

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1444930099130625/