Andrzejki dla dzieci w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
📅 środa 15.11.2017 do poniedziałek 27.11.2017
Andrzejki dla dzieci w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Wigilia świętego Andrzeja, zwana popularnie Andrzejkami, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych w Polsce wieczorów, poświęconych magii oraz wróżbom. To także ostatni moment na huczną zabawę przed zbliżającym się adwentem.

W tradycji polskiej impreza miała charakter przede wszystkim matrymonialnym, jednak z czasem przekształciła się w niezobowiązującą zabawę dla dzieci i dorosłych. W tym roku wydarzenia i atrakcje andrzejkowe dedykowane dzieciom przygotowało kilka klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Najwcześniej, bo już w połowie listopada Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza wszystkie dzieci, które z niecierpliwością czekają na andrzejkową imprezę, tańce i wróżby. Z kolei mali czarodzieje i czarodziejki w wieku od 2 do 5 lat (najchętniej w przebraniach) będą bardzo mile widziani w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26), gdzie spotkają wróżkę, będą tańczyć, malować buźki oraz wyczyniać Andrzejkowe czary mary. Inny pomysł na dziecięce swawole ma Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). W Sobotni poranek z magią i plastyką każdy uczestnik zamieni się w czarodzieja lub wróżkę, a gość specjalny – iluzjonista, pomoże im przenieść się w świat magii i rzeczy niezwykłych. Śmiechu i radości nie zabraknie natomiast w Klubie Zgody (os. Zgody 1). Andrzejki dla dzieci to propozycja muzyczno-ruchowa, plastyczna i integracyjna dla nieco starszych smyków (w wieku 6-10 lat). Dzieci i rodzice, którym bliżej jest do Klubu Wersalik (os. Ogrodowe 15) znajdą tam wyśmienitą zabawę podczas Dziecięcych Andrzejek w Wersaliku. W programie znajdą się wróżby, konkursy i zabawa taneczna dla małych i starszych pociech (2-12 lat). Kto zaś chce poznać zwyczaje andrzejkowe oraz katarzynkowe, usłyszeć wiele ciekawostek związanych z tą polską tradycją, powinien wybrać się do Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tajemniczo i ciekawie zapowiadają się przygotowane tam atrakcje: wesołe wróżby, quiz, krzyżówki, zabawy ruchowe oraz wiele innych. Ostatniego dnia miesiąca warto udać się na Magiczny wieczór do Klubu Herkules (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Na miejscu dzieci poznają wiele wróżb, w tym te najbardziej tradycyjne, jak but za progiem, karteczki pod poduszką czy lanie wosku.

Rodzice, którzy sami pragną poczuć się jak dzieci a przy okazji pobawić się razem ze swoimi pociechami mogą spędzić andrzejkowy czas w dwóch miejscach. W Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a) odbędzie się szalona, wieczorna zabawa andrzejkowa z muzyką na żywo, którą poprowadzą ojcowie z Klubu Ojców. Z kolei Klub Karino (ul. Truskawkowa 4) proponuje Andrzejki w Klubie Rodziców. Imprezę rozkręci Radosław Omieciński z agencji artystycznej Maska, a wyjątkowy nastrój zapewni magiczna scenografia oraz bogaty program wydarzenia. Mile widziane przebrania!

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło wiedzy o tradycjach ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Szczegółowe informacje są dostępne na www.krakownh.pl oraz w Klubach. Zapraszamy!