Amelka, Bóbr i Król na dachu, Kielce

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, ul. Duża, Kielce mapa

wtorek 13.12.2016 do czwartek 15.12.2016

Amelka, Bóbr i Król na dachu, Kielce

Jak zatańczyć na łące z Gruszką, a o czym rozmawiać z Dynią? W jakim języku śpiewają ptaki i jak się zamienia noc w dzień? Kto może nosić sukienkę z wody i wreszcie – czego szukał roztargniony Król, zanim o tym zapomniał? Czy dzięki Amelce uda mu się przypomnieć?

Spektakl Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” – „Amelka, Bóbr i Król na dachu” to historia dziewczynki, która wychowuje się w domu złej czarodziejki Frygi i jej marudnej córki Mruksy. Jest dobra, życzliwa i bardzo uczynna, więc z radością wyrusza po miód do Szepczącego Lasu, choć ta niebezpieczna wyprawa to podstępna intryga jej żywicielki. Szczęście jednak sprzyja Amelce, zwłaszcza, że na swej drodze spotyka oddanych przyjaciół – Bobra, Psa Szino, Dynię, Gruszkę i Wróżkę Lulejkę. To od niej dziewczynka dostaje magiczną kłódkę, która uratuje wędrowców przed gniewem groźnej Sowy.
Ale i tak największą niespodzianką tej wyprawy będzie odkrycie, czego szukał Roztargniony Król. Znalezienie zguby zaowocuje pryśnięciem wszystkich złych czarów i wielkim weselem na zamku. Kto stanie na ślubnym kobiercu, nietrudno się domyślić.

Bajka „Amelka, Bóbr i Król na dachu” autorstwa Tankreda Dorsta to przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijają troski i trudności, nie brak tu nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo, ale bajka o Amelce jest nie tylko dowcipna. To opowieść mądra i pouczająca, dlatego też wystawiana przez teatry na całym świecie. Koniecznie trzeba ją poznać.

Spektakl aktorski.
Czas trwania – 1 godz. 20 min. (bez przerwy)

11 grudnia – godz. 11.00  + bezpłatne warsztaty z języka angielskiego

13 – 15 grudnia – godz. 9.00 i 11.00

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr